Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Як знайти баланс між роботою та особистим життям

30f4c881c12bef3e14078cb0856480fd

Часто виходить так, що через роботу часу на повноцінне особисте життя катастрофічно не вистачає. Через це спостерігаються конфлікти і непорозуміння у родині. Звісно, що конфлікти через матеріальні проблеми теж досить часті. І в багатьох випадках відмова від роботи дорівнюватиме злиденному життю власному і найближчих людей. Тож невже не можна знайти здоровий баланс між роботою і особистим життям?

Психологи стверджують, що це цілком реально. Насамперед треба вибудувати власні пріоритети. Визначити для себе, що в житті найважливіше, а що – другорядне.

І якщо робота все-таки з’їдає ваш особистий час, треба згадати мудру приказку, що всіх грошей на світі не заробиш, а кохання й сім’я – це безцінний дар.

«Крім роботи, в житті дорослої людини має бути ще щось і хтось: хобі (не пов’язане з професійною діяльністю), родина, друзі, домашні улюбленці. Або це улюблені книги, фільми, музика, природа (зокрема, корисно іноді побути й наодинці). Для кожного в житті знайдеться те, що буде надихати, наповнювати позитивним змістом і дарувати відновлення. Дуже важливий повноцінний здоровий сон і правильне харчування, певні фізичні навантаження, свіже повітря. Відновлення психологічне, фізичне, емоційне полягає і в самостійній систематичній турботі про власний емоційний і фізичний стан», – у коментарі для ЧЕline зазначила Юлія Примак, кандидат психологічних наук, доцент.

Поважайте особистий час

Не намагайтеся збільшити кількість годин у добі за рахунок особистого часу. Звісно, бувають усілякі екстрені ситуації, але найчастіше раптова робоча проблема цілком може почекати якийсь час.

Встановіть для себе чіткі правила: коли ви на роботі, ваші близькі не повинні вас турбувати, якщо, звісно, не сталося чогось екстраординарного. А коли ви, наприклад, йдете з сином на футбол або ведете дівчину в ресторан, жодні робочі питання не повинні вас стосуватися.

Не забувайте про відпустку

Людина повинна відпочивати від роботи, не рахуючи свят і вихідних. Не обов’язково їхати кудись у далекі краї та витрачати шалені гроші, щоб відпочити. Головне — повністю відволіктися від думок про роботу. Вимкніть робочий телефон, не відкривайте жодних програм, які потрібні вам для роботи. Просто відпочивайте.

До речі, дослідники вже довели, що найкращі результати в роботі показують люди, які щасливі та задоволені своїм життям. У багатьох випадках відпочинок прирівнюється до щастя. Тому роботодавцям не варто забувати всім відому істину: хто не вміє відпочивати, той не може і добре працювати.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

17.06.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова