Місто і регіон

Як зараз живуть люди у селі на Ніжинщині, які одними із перших відчули жахи російської окупації

Війна руйнує людські життя, міста, будинки, плани та мрії… Кожен українець так чи інакше постраждав від російського вторгнення… Село Новий Биків на Ніжинщині одним із перших відчуло жахи окупації – 27 лютого сюди уже зайшли російські війська.

Про місяць пережитого пекла місцеві мешканці і досі розповідають зі сльозами на очах – пам’ять болить… Зрешечена обстрілами церква, окопи просто посеред дитячого майданчику, глибочезні вирви від снарядів на людських подвір’ях… Замість будинків, де жили, планували, мріяли, народжували дітей, викохували кожен закуток – руїни та згарища… Скільки зруйнованих місць… доль… мрій…

«Будинки ми всі відбудуємо, найголовніше – життя! Коли на подвір’я летіли ракети, багато хто із нас дивом залишилися живими. Але якщо ми живі, то треба жити!» – кажуть місцеві мешканці.

Бо ж місто чи село – це не лише будинки, хати, обійстя… Душа населеного пункту – це люди, і вони залишилися. Будинків немає, але люди – є. Оселі розбиті, а люди – незламні! Затягують плівкою вибиті вікна, розбирають завали і облаштовуються у вцілілих закутках хат…

«Живемо сьогоднішнім днем, але з думкою про завтра», – говорять жителі Нового Бикова. Власне, із думкою про завтра волонтери простору добра Goodacity закупили та роздали місцевим мешканцям більше десятка великих теплих ковдр – адже ті, кого війна позбавила домівки, вимушені ночувати у зовсім не пристосованих для цього умовах.

…Заходимо на подвір’я до самотнього літнього чоловіка, який облаштував собі тимчасове житло у сараї. Під уламками будинку – майже все, що наживав протягом багатьох років. Кілька десятків цеглин, які залишилися від хати, акуратно складені на купку на подвір’ї. Умови у його тимчасовому помешканні – більш ніж скромні, майже спартанські, тому тепла ковдра дуже придасться.

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

«У часи великих випробувань нас об’єднує розуміння того, що немає малої допомоги, – кажуть волонери Goodacity. – Навіть така, здавалося б, проста та звична річ, як тепла ковдра, може подарувати відчуття затишку та турботи, дати надію на новий день, зігрітий теплом людського добра…»

Goodacity

Джерело: uezd.com.ua
2022-08-19 11:40:05

Магазин Автозапчастин м.Ніжин