Україна і світ

Як запобігти раку шийки матки: поради Супрун

Як запобігти раку шийки матки: поради Супрун

Серед хвороб, у запобіганні яким вирішальну роль відіграє регулярний скринінг – рак шийки матки – четверте найрозповсюдженіше онкозахворювання серед жінок.

Про це написала виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун в Facebook.

За її словами, рак шийки матки виникає та розвивається безсимптомно, тому дуже часто його виявляють вже на пізній стадії, коли лікування найскладніше та дороге.

Як запобігти раку шийки матки: поради Супрун
Потрібно проходити скринінг раз на три роки

Тому, міністерка наголосила, що кожній жінці потрібно регулярно відвідувати лікаря-гінеколога, який відповідно до віку та індивідуальних особливостей рекомендує, коли потрібно проходити скринінг.

 

Уляна Супрун

“Для скринінгу раку шийки матки використовують ПАП-тест. Його перевага в тому, що він допомагає визначити зміни в організмі, які за відсутності лікування можуть призвести до раку. Та, відповідно, не дати шансів хворобі розвинутися у вашому організмі”.

У більшості європейських країн, США та Австралії рекомендують розпочинати скринінг з 21-25 років та проходити його раз на три роки.

Але за наявності факторів ризику, рекомендується робити такий тест раз на рік:

 • куріння;
 • ВІЛ-інфекція; 
 • ослаблена імунна система через прийом кортикостероїдів;
 • часта зміна статевих партнерів без використання презервативів;
 • рак шийки матки у матері/бабусі/сестри;
 • ранній початок статевих стосунків (до 16 років).
 • Тож якщо вас турбують наступні симптоми – нерегулярні кров’янисті виділення; будь-які незвичні вагінальні виділення; біль внизу живота; біль/дискомфорт під час статевого акту – треба звертатися до гінеколога незалежно від того, як давно ви проходили обстеження у гінеколога. 

  Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.

  Джерело Телеканал новини «24»
  05.12.2018
  ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: