Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Як вижити в умовах постійної тривоги: погляд чернігівського психолога

Як вижити в умовах постійної тривоги: погляд чернігівського психолога

Сьогодні – 70-й день війни росії проти нашої держави. У переважної більшості людей лютий так і не закінчився, він триває, попри те, що на календарі вже останній місяць весни, яку ми за війною не помітили.

За словами чернігівського психолога Катерини Мозгової, за цей час ми подолали шок від нападу росіян і, хоч це і дивно звучить, призвичаїлися до реалій війни. Бо так влаштована наша психіка – щоб вижити в надскладних і трагічних умовах, ми маємо адаптуватися. В багатьох з’явилася втома від війни. А ще – почуття провини, стан завмирання та відкладання життя «на потім», втрата сенсів, життєвих орієнтирів і небажання шукати нові.

Психолог каже, що, окрім цих почуттів і станів нашого сьогодення, є те, що ускладнює життя кожного з нас. Це стан підвищеної тривоги та постійного страху.

«Давайте з’ясуємо, яку користь ми отримуємо від цього стану (бо наша психіка завжди діє з міркувань про наш добробут, навіть коли йдеться про перебування в негативному стані).

Страх має стадії розвитку:

1 – хвилювання, воно виникає найпершим;

2 – тривога, в яку переростає хвилювання;

3 – страх (або з часом може розвинутися фобія);

4 – паніка;

5 – жах.

Перехід з однієї стадії до іншої відбувається за умови збільшення до критичної межі попереднього стану. Тобто тривога ніколи не настане, якщо вгамувати своє хвилювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігівській ОВА пояснили, чому в місті не працює система оповіщення

Однак… Ми всі перебуваємо в стані тривоги і страху, бо весь час для цього є привід. Ми переймаємося питаннями власної безпеки, своїх рідних і близьких. Якщо хтось із них перебуває на фронті – то тривога і страх є 24/7, іноді гостро, часом фоново, але вона є. Ми шукаємо інформацію, постійно читаємо новини і це лише підсилює тривогу», – в коментарі для ЧЕline зазначила Катерина Мозгова.

Тож як жити в умовах постійної тривоги? Катерина Мозгова розповіла і про це.

Як вижити в умовах постійної тривоги: погляд чернігівського психолога

05.05.2022
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин