Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як впливає тополиний пух на здоров’я – отоларинголог

Тополиний пух доставляє не тільки суто зовнішній дискомфорт. Він може також бути небезпечним і для нашого самопочуття. Про це і не тільки Фактам ICTV розповів лікар-отоларинголог Віктор Братченко.

– Перш за все, тополиний пух небезпечний для людей, які страждають на бронхолегеневі захворювання, зокрема, бронхіальну астму, – відзначає Віктор Братченко.

М’яко кажучи, не раді тополиним заметілям і ті, хто схильний до алергічної реакції різного ступеня тяжкості на це явище природи.

За словами лікаря, вкрай некомфортно в оточенні тополиного пуху відчувають себе люди із хронічною закладеністю носа, що характеризується запаленням і набряком слизової в носових ходах. Пух провокує додаткове роздратування, посилюючи хронічні симптоми.

Те ж саме можна сказати і про тих, у кого діагностовано в носі поліпи. Тут взагалі ситуація може серйозно ускладнитися проблемами з диханням. У людини сльозяться очі, вона безперервно чхає, починає задихатися.

Іноді тополиний пух негативно позначається на самопочутті вагітних жінок. Помічено, що від специфічної тополиній алергії страждають майбутні мами синів. Або якщо у вагітної спостерігається резус-конфлікт між матір’ю і плодом.

Є і суто гігієнічний фактор: злітаючи з брудних тротуарів і потрапляючи людям в носи і роти, тополиний пух здатний таким чином розносити хвороботворні мікроорганізми.

Як захиститися

Ось коли нам особливо знадобляться медичні маски, які носить весь світ через пандемію Covid-19. У поміч нам також протимоскітні сітки на вікнах і вологе прибирання житла хоча б один раз в два дні.

Прийшовши з вулиці і помивши руки, корисно буде також промити і ніс, ще краще з морською сіллю.

Ну, а бувалі алергіки і без того знають, що перед виходом на вулицю в тополину пору слід обов’язково прийняти антигістамінні препарати.

Читайте також поради дерматолога, як правильно вибирати і для чого потрібен крем від засмаги.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-11 18:00:24