Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як випускникам з окупованих Донбасу та Криму подати документи до українських вишів: пояснення МОН

Окупанти на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму продовжують забороняти перетинати КПВВ абітурієнтам, які хочуть вступити до українських закладів освіти.

За словами міністра науки і освіти України Сергія Шкарлета, випускники вимушені перетинати український кордон без дотримання встановлених норм, за що передбачено адміністративну відповідальність.

– МОН звернулося до Держприкордонслужби та отримало відповідь про готовність прикордонників сприяти розв’язанню проблеми, – додав міністр.

Зокрема, у Держприкордонслужбі рекомендували під час ухвалення рішень у справах про адмінправопорушення розглядати мету в’їзду до України для вступу до закладів освіти, а також супровід вступника (за наявності документального підтвердження). Це може звільнити особу від адмінвідповідальності.

Також документальним підтвердженням мети в’їзду для вступу до закладів освіти може бути запрошення, отримане через освітні центри Крим-Україна та Донбас-Україна.

Після того, як абітурієнта пустять в Україну, він може подавати документи до вишу.

Як пояснили у МОН, для цього вступнику треба пройти такі етапи:

  • обрати освітній центр (Донбас-Україна або Крим-Україна);
  • особисто подати заяву та освітню декларацію у центрі (документи на бюджет приймаються до 20 липня, на контракт – до 20 вересня);
  • скласти дві ДПА (українська мова та історія України);
  • скласти один профільний вступний іспит (творчий конкурс), який встановлює навчальний заклад.

Джерело: Сергій Шкарлет

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-18 17:01:49