Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як вигідно обміняти гривні на долари та чи варто це робити під час війни

Фото: Depositphotos

Значна кількість українців, навіть під час війни, продовжує подорожувати, купувати нерухомість та автомобілі. Іноді продавці хочуть отримати гроші не в гривнях, а в доларах.

Факти ICTV дізнавалися в економіста Олега Пендзина, як вигідно обміняти гривні на долари і де краще це робити. 

Чи варто під час війни обмінювати гривні на долари 

На думку експерта, якщо хочете обміняти гривні на долари, щоб зберігати їх “під матрацом”, то цього робити не варто.  

– Порахуймо, рік тому вартість долара становила 38-39 гривень, а зараз – 42 гривні. Тобто, за рік долар подорожчав десь на 7-8%. Якщо ви хочете придбати долари, щоб продовжувати зберігати їх вдома, то зараз краще цього не робити, а залишити гроші в гривнях, – зазначає експерт.  

На думку економіста, найкраще ці гроші (саме гривні) вкласти в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), адже в такому разі дохідність буде становити близько 15%. 

Відсутність податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військового збору є однією з найпривабливіших особливостей інвестування в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). 

Чи варто зараз обмінювати гривні на долари в банках 

Як зазначає економіст, зараз в Україні вартість долара визначає Національний банк. Звичайно, курс долара в різних банківських установах суттєво відрізняється і залежить від спреду фінансової установи. Це різниця між ціною, за якою установа купує валюту, і ціною, за якою вона продає цей актив. Тобто це різниця між курсами купівлі та продажу валюти. І в кожному банку цей спред різний. 

Якщо ж ви плануєте виїжджати за кордон і вам терміново потрібні долари або євро, то в такому разі краще звернутися до банків. Але, як зазначає економіст, саме через цей спред купувати валюту може бути невигідно. У такому разі можна звернути свою увагу на різні обмінні ресурси. Вони збирають продавців і покупців валюти, які вже зможуть домовитися за ціну, яка їх цікавить.  

Але, на думку економіста, потрібно бути обережним: якщо курс занадто вигідний, то в такому разі є великий ризик натрапити на шахраїв. У банку всі купюри перевіряються, і вам не дадуть банкноту, яка буде недійсною, зіпсованою або старою. Тож користування подібними сайтами і різними “міняйлами” відбувається на страх і ризик самого покупця. 

Отже, на думку економіста, обмінювати гривні на долари, щоб мати іноземну валюту і зберігати її вдома, немає жодного сенсу. Бо інфляція “з’їдає” долар, а зростання курсу за рік не таке велике, як хотілося б. Отже, найкращий варіант – це вкладати гроші в облігації внутрішньої державної позики, бо в середньому вони мають дохідність 15%.  

Коли краще обмінювати гривні на долари 

На думку експерта, обмінювати зараз гривні на долари варто лише за нагальної потреби. До прикладу, якщо ви переїжджаєте або прямуєте за кордон. 

Якщо долари потрібні для подорожей, поїздок в інші країни, то в такому разі обмін краще проводити в банківських установах, попри високий спред.  

– Бо насамперед банк – це безпека, і за ці гарантії безпеки потрібно платити. Саме тому й доведеться витратити більше грошей на купівлю долара, ніж купувати іноземну валюту з рук, – вважає економіст. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як зазначає економіст, зараз придбати нерухомість або авто можна в гривнях. Адже у всіх договорах і документах вказується саме сума в гривнях. Вартість нерухомості або авто в оголошеннях зазначається в доларах лише для зручності. І не обов’язково платити валютою за них.  

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-23 18:25:00