Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як відволікти та заспокоїти дитину під час вибухів за вікном – алгоритм від психолога

Дитячий та сімейний психолог Світлана Ройз розповіла, як підтримати дитину та допомогти їй впоратися зі страхом під час вибухів за вікном.

– Наші діти прокидаються від вибухів за вікном. Їм страшно. Страшно і нам, дорослим, – зазначає психологиня.

Експерт, зокрема, радить діяти за таким алгоритмом.

Зараз дивляться

Нормалізація

Дорослий фіксує та пояснює ситуацію: я бачу, що ти боїшся. Цей звук справді лякає, але він означає, що наші ЗСУ зафіксували загрозу і зараз її знешкоджують. Про нашу безпеку дбають, тож і нам потрібно потурбуватися про себе та йти в укриття.

Підтримка

Дорослий сигналізує дитині про підтримку і пропонує дію: я з тобою і буду з тобою весь час. Хочеш, я візьму тебе на руки, а ти візьмеш свою іграшку (воду, домашнього улюбленця)?

Завершення

Дорослий акцентує, що загроза минула, і відзначає силу дитини: усе обійшлося. Ми в безпеці. Дякую, ти був (була) таким сміливим, міцним. Ми чули так багато гучних звуків (їх можна назвати), але ми впоралися.

Також Світлана Ройз радить, пограти в терапевтичну гру: розтерти вуха й уявити, що з них висипається в долоню або на землю все, що їм заважає. Можна уявити себе собакою, який щойно вийшов із води і струшує з себе всю воду.

– Далі будуємо місток до наступних дій: для цього запитуємо дитину про те, що робитимемо далі, коли вийдемо із сховку, – радить психологиня.

Ці поради працюють не лише для дітей, але можуть бути корисними і для дорослих, додала експертка.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-02 10:20:25