Україна і світ

Як відрізнити коронавірус від застуди

Коронавірус до України не дійшов, зате паніка поширюється щосили. ВООЗ закликає країни готується до пандемії, а уряд намагається всіх заспокоїти.Але тим не менш є вже підтверджені випадки зараження українців коронавірусом – на круїзному лайнері Diamond Princess і в Італії. Люди приїжджають і прилітають в Україну, і незважаючи на контроль на кордонах, хвороба може дуже легко проникнути в нашу країну. Як розпізнати смертельна недуга і не панікувати при звичайній застуді?

Перші дзвіночки

Якщо ви помічаєте що ось-ось захворієте: тіло відчуває щось між слабкістю і збудженням, з’являються неприємні відчуття в горлі, температура потихеньку росте – то у вас точно не коронавірус.

Новини за темоюЗаразитися коронавірусом можна від домашніх тварин, – ВОЗ

Коронавірус відрізняється раптовістю. Людина відчуває себе цілком нормально і зовсім несподівано на нього обрушуються симптоми.

Симптоми

З симптомами застуди та грипу коронавірус має багато спільного, але все ж є помітні відмінності. 

Для початку давайте визначимо чим відрізняється застуда та грип. 

Застуда дуже часто супроводжується закладеністю носа, чханням, слизовими виділеннями, підвищена температура при цьому рідко коли тримається більше 1-3 днів. При грипі висока температура тримається більше трьох-п’яти днів, у більшості випадків вона супроводжується явним знесиленням, апатією, м’язовими болями.

Коронавірус більше схожий за симптомами на грип, але сильніше за перелічених симптомів і до них додається відчутне утруднення дихання, пневмонія. Іноді – блювота і діарея.

Температура

Важливо відзначити, що застуда в основному дає температуру до 38 градусів, яка, як правило, швидко проходить. Грип вже дає від 38 градусів, але рідко піднімається так високо, як при коронавирусе. 

Сухість горла

Після проникнення в горло може з’явитися сухість горла, яка зустрічається при ангіні. Триває приблизно 3-4 дні. Але мова йде саме про сухості, а не запаленні. Запалення горла – нехарактерний для коронавіруса симптом. А при попаданні звичних нам інфекцій найчастіше починають виділятися слиз і мокрота. 

Сухий кашель

Це другий головний симптом, який фіксували у 80% всіх хворих. Він може бути несильним, але виснажливим, при якому людині важко відкашлятися. При ГРВІ кашель, як правило, вологий, або ж його немає взагалі, або проявляється на 2-3 день хвороби.

Тахікардія і задишка

Ці симптоми приходять на пізній стадії захворювання, коли коронавірусна інфекція викликає вірусну пневмонію. Цей симптом є найнебезпечнішим. 

Новини за темоюКоронавірус без кордонів: Як захистити себе в умовах, коли навіть державі це не під силу

Також спостерігається відчуття закладеності носа, але воно не схоже на звичні при застуді соплі. Відчуття таке, ніби тонете у воді.

Заразність

Найпоширеніший спосіб заразитися – це торкатися людей, тому треба часто мити руки. Вірус може жити тільки на ваших руках, протягом 5-10 хвилин. Але за ці 5-10 хвилин може статися що завгодно (ви можете потерти руками очі або доторкнутися до носа).

Діаметр клітини вірусу становить близько 400-500 нм тому звичайна медична маска може його відфільтрувати. Головне її потім правильно утилізувати і вимити руки з милом. Якщо заражений чхає перед вами або пройде на відстані до 3 метрів від вас, зараза просто впаде на землю, літати не зможе.

На додаток до частого миття рук ви можете полоскати горло Бетадином, щоб усунути або мінімізувати дії мікроб, поки ті ще знаходяться в горлі перед тим, як потрапити в легені. В такому разі є шанс вберегтися. 

Вірус не є термостійким і гине при температурі 26-27 градусів. Тому пийте більше гарячої води. Гаряча вода не ліки, але відмінне доповнення при лікуванні і профілактиці респіраторних захворювань.  

В цілому профілактика при коронавирусі така ж як і при ГРВІ.

При виявленні у себе характерних симптомів обов’язково зверніться до лікаря, ізолюйте себе від інших людей і надягайте лицьову маску, якщо має контакт з людиною.

 

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close