Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

як віддати свою машину на потреби армії

Бувають випадки, коли громадяни України хочуть передати своє авто на потреби ЗСУ.

Факти ICTV запитали у Людмили Кормош, юристки волонтерського обʼєднання Веста, як це правильно зробити та куди звертатися.

Як правильно передати авто для ЗСУ: поради

Людмила Кормош розповіла, що для добровільного передавання автомобіля ЗСУ необхідно знати, яке взагалі буває передавання авто.

Зараз дивляться

Відчуження може бути:

  • з попереднім відшкодуванням вартості майна;
  • з наступним відшкодуванням вартості майна;
  • без компенсації вартості майна.

Юрист зазначила, щодо самого передавання, то передати авто на потреби доволі легко.

Для цього достатньо знати підрозділ або частину, якій ви бажаєте передати авто, і шляхом підписання акту прийому-передавання поставити авто на баланс військової частини.

Так, автомобіль буде знятий з реєстрації як ваш автотранспортний засіб та зареєстрований на відповідну військову частину.

Як віддати своє авто на ЗСУ: процедура та куди звертатися

Людмила Кормош зазначила, що 7 березня 2022 року набув чинності Закон України Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану від 3 березня 2022 р. №2118-ІХ, яким було доповнено підрозділ 10 розділу ХХ ПКУ підпунктом 69.5.

В ньому вказано:

Операції з добровільного передавання або відчуження коштів, товарів, у тому числі підакцизних, надання послуг на користь Збройних сил України та підрозділів територіальної оборони без попереднього або наступного відшкодування їх вартості не вважаються операціями з реалізації для цілей оподаткування.

Окрім того, 17 березня 2022 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану від 15 березня 2021 р. №2120-ІХ (далі – Закон №2120-ІХ). Він, зокрема, доповнив підрозділ 2 розділу Х Перехідні положення пунктом 32-1 НКУ.

За словами Людмили Кормош, останній передбачає, що не є постачанням товарів та послуг випадки (крім випадків, коли такі операції з постачання товарів та послуг оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ), коли товари та послуги передаються чи надаються для:

  • Збройних сил України;
  • Національної гвардії України;
  • Служби безпеки України;
  • Служби зовнішньої розвідки України;
  • Державної прикордонної служби України;
  • Міністерства внутрішніх справ України;
  • Управління державної охорони України;
  • Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
  • Добровольчих формувань територіальних громад;
  • Інших утворених відповідно до законів України військових формувань, їх з’єднань, військових частин, підрозділів, установ або організацій, що утримуються коштом державного бюджету, для потреб забезпечення оборони держави, а також на користь центрального органу виконавчої влади.

А також що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, сил цивільного захисту та/або закладам охорони здоров’я державної, комунальної власності, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

А це означає, що такі операції, згідно з п.185.1 ПКУ, не є об’єктом оподаткування ПДВ, — зазначила юрист.

Людмила Кормош також відмітила — окрім того, тимчасово, протягом дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, не вважаються використаними платником податку в неоподатковуваних ПДВ операціях або операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, товари, які придбані в оподатковуваних ПДВ операціях та передані в державну чи комунальну власність, зокрема на користь добровольчих формувань територіальних громад, а також надані на користь інших осіб для потреб забезпечення оборони України у період дії воєнного, надзвичайного стану.

Також не є постачанням товарів та послуг передавання Збройним силам України та іншим вищезазначеним організаціям для потреб забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

Отже, до зазначених вище операцій положення п.198.5 ПКУ не застосовуються, тобто ″умовні″ зобов’язання не нараховуються. Це стосовно оподаткування.

Джерело: УНІАН

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-18 13:23:09