Місто і регіон

Як учасникам бойових дій отримати грошову допомогу до 5 травня?

Як учасникам бойових дій отримати грошову допомогу до 5 травня?

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щорічно до 5 травня учасникам бойових дій  виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Інформуємо, що виплату щорічної разової грошової допомоги  до 5 травня можуть отримати: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертв нацистських переслідувань.

Для отримання цієї виплати учаснику бойових дій, який демобілізований, не є пенсіонером чи інвалідом війни, необхідно подати до 10 березня. 

– заяву до Ніжинського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки 

– реквізити розрахункового рахунку, на який будуть перераховані кошти;

– посвідчення УБД.

При собі мати оригінали паспорту та військового квитка.

Інвалідам і пенсіонерам не потрібно подавати заяв, вони отримують ці кошти автоматично. Виплата грошової допомоги проводиться кожному ветерану до 5 травня поточного року відділеннями поштового зв’язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

Органами соціального захисту населення спільно з установами, в яких ветерани перебувають на обліку, формуються списки ветеранів війни у розрізі відповідних категорій, тому звертатися до управлінь соціального захисту населення та подавати будь-які документи не потрібно.

Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

mynizhyn.com 
за інформацією Ніжинського об’єднаного міського
територіального центру
комплектування та соціальної підтримки 

Джерело: mynizhyn.com