Місто і регіон

Як у Ніжині святкують Яблуневий Спас. Фото

Славне Преображення Господа нашого Ісуса Христа православною Церквою святкується 19 серпня. Цей день вважається одним з великих свят.

Щоб підтримати віру в учениках Своїх, коли вони побачать, як Він страждає, Ісус Христос показав їм Свою Божественну славу.

Незадовго до Своїх страждань Ісус Христос взяв трьох учеників: Петра, Якова та Іоана і з ними піднявся на високу гору помолитися (За давнім церковним переданням, це була прекрасна гора Фавор, вкрита багатою рослинністю від підніжжя до вершини).

Поки Спаситель молився, ученики від утоми заснули. Коли ж прокинулися, то побачили, що Ісус Христос преобразився: лице Його засяяло, наче сонце, а одяг Його став білим, як світло. В цей час до Нього з`явились, у славі небесній, два пророки, Мойсей та Ілля, і розмовляли з Ним про страждання і смерть, які Йому належало перетерпіти в Єрусалимі. Незвичайна радість наповнила тоді серця учеників. Коли ж вони побачили, що Мойсей та Ілля відходять від Ісуса Христа, Петро, не знаючи, що сказати, викликнув: «Господи! Добре нам тут бути; коли хочеш, зробимо тут три намети: Тобі один, Мойсеєві один і один Іллі». Раптом світла хмара осінила їх, і вони почули із хмари голос (Бога Отця): «Цей є Син Мій улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте!»

Ученики зі страху попадали на землю. Ісус Христос підійшов до них, доторкнувся до них і сказав: «Встаньте і не бійтесь». Ученики встали і побачили Ісуса Христа у звичайному вигляді.

Коли ж вони спускалися з гори, Ісус Христос повелів нікому не розповідати про те, що бачили, доки Він не воскресне з мертвих.

(Див.: Мф 17, 1–13; Мк 9, 2–13; Лк 9, 28–36).

На свято Преображення, після літургії у ніжинські храми на освячення несли пироги з маком і яблуками, і виноград, і груші, і сливи, і яблука, і звичайно мед, квіти та багато чого іншого.

Дуже багато людей прийшли на освячення у храм святої Покрови і в кафедральний собор Всіх Святих.

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

Український народ не здолати, бо з нами Бог!

uezd.com.ua

Фото uezd.com.ua і Ніжин.City (автор Тетяна Марченко)

Джерело: uezd.com.ua
2022-08-19 15:56:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин