Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Як сховатися від грози та як надати допомогу, якщо влучила блискавка: поради від медиків

Останнім часом Чернігівщину неодноразово захоплювали грози та зливи. У населених пунктах та за їх межами негода залишала свій нищівний відбиток. В області також зустрічались непоодинокі випадки влучання розряду блискавок.  

Тож, медики КНП Чернігівський ОЦЕМД та МК нагадали правила домедичної допомоги постраждалому при влучанні блискавки та дій під час сильної грози.  

Цьогоріч Україну часто накривають зливи з грозами. Нагадуємо правила поведінки під час грози

  1. Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері, у приміщенні не повинно бути протягу: притягує кульову блискавку.
  2. Найкраще ховатись у автомобілі або в будинку із громовідводом. Автомобіль ні в якому разі не можна паркувати під деревами або високими конструкціями, потрібно зачинити вікна авто, бажано опустити/зняти антену, зупинитися і перечекати негоду.
  3. Не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки. Крім того, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись під натиском вітру.
  4. Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач.
  5. Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева. Ні в якому разі не бігайте. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики, найменше – верба, клен та кущі.
  6. Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Не лягайте, краще присісти, щоб мати якомога менше площі прилягання до землі.
  7. Якщо у вас із собою є парасолька, ні в якому разі не розкривайте її, адже металеві прути притягують розряди.
  8. Всі електричні прилади є своєрідними приймачами для блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози, краще їх вимкнути з мережі.
  9. Не можна купатися у водоймах під час грози. Якщо ви на човні і бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатись до берега.
  10. Не телефонуйте з мобільного телефону, навіть якщо страшно і хочеться підтримки близьких. Пам’ятайте, що єдиний правильний вчинок – негайно вимкнути телефон, адже є велика загроза влучання блискавки.

Електричний розряд блискавки при проходженні через організм людини викликає загальні порушення (опіки тіла; втрату свідомості; зупинку дихання; пригнічення серцевої діяльності; можливе спостереження стану «уявної» смерті, при якому не прослуховується дихання та пульс, зіниці широкі, не реагують на світло).

При наданні домедичної допомоги переконайтесь, що вам нічого не загрожує, і після цього:

  • Покладіть потерпілого на тверду поверхню в горизонтальне положення та зателефонуйте до екстреної медичної допомоги – 103.
  • Якщо людині пощастило і вона має просто шок (втрата мови, свідомості) – спробуйте вивести її з шокового стану (маєте з собою нашатир – дайте понюхати).
  • Якщо удар блискавки був прямим і сильним і у людини відсутнє серцебиття та дихання – потрібно якнайшвидше зробити найпростіші реанімаційні заходи:
  • – непрямий масаж серця та штучне дихання у співвідношенні 30:2 (близько 100 натискувань за хвилину).
  • Перебувайте біля потерпілого поки не прибуде екстрена медична допомога.

Правила поведінки під час грози – це не те, чим можна нехтувати, адже колись вони можуть врятувати життя вам і вашим близьким.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляв MYNIZHYN, 13 липня ввечері до Служби порятунку “101” від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що у річці Рать біля села Крехаїв Остерської територіальної громади ймовірно потонув 2-річний хлопчик.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram


Джерело: mynizhyn.com
2024-07-21 18:49:03