Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як святкові гірлянди впливають на сон – психолог

Психологиня з питань сну Кетрін Голл у коментарі популярному британському онлайн-виданню пояснила, як різнокольорові святкові гірлянди впливають на наш сон.

Цикл сну і неспання

– Вплив інтенсивного, яскравого або миготливого світла перед сном – це порушення гігієни сну, – стверджує експертка.

За словами психолога, сліпучі вогні, які ми всі любимо під час святкового сезону, надсилають неправильний сигнал у наш мозок, порушуючи вироблення мелатоніну і порушуючи цикл сну і неспання.

За словами Голл, синє світло, яке часто трапляється у штучному освітленні, особливо в телефонах і світлодіодних світильниках, через стимулювальний ефект викликає тривожність і, отже, негативно впливає на цикл сну.

Зараз дивляться

Миготливі вогні

Так само миготливе світло посилює зорову стимуляцію, заважаючи нам вимкнутися вночі, каже Голл.

Психолог рекомендує вимкнути це світло щонайменше за дві години до сну, щоб дозволити виробленню мелатоніну дотримуватися природного циркадного ритму. Це сприяє більш плавному переходу до сну і покращує загальну якість сну.

Альтернативи, що сприяють сну

Голл запропонувала обирати різдвяні гірлянди одного теплого кольору, наприклад, червоного або білого, з ніжнішим і заспокійливішим світінням, яке краще сприяє розслабленню і поліпшенню якості сну.

За словами експерта, це було підтверджено дослідженням 2012 року, яке показало, що у спортсменів, які отримували терапію червоним світлом, покращилася якість сну і рівень мелатоніну.

Інше дослідження показало, що ті, хто піддавався впливу червоного світла, відчували меншу інерцію сну або, іншими словами, вони були менш млявими вранці.

Джерело: Express

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-10 11:19:39