Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як стати волонтером в Україні 2023: що потрібно зробити

Волонтерство — це добровільна, безоплатна та суспільно корисна допомога. Під час війни саме волонтери допомагають українській армії, людям, що залишилися без домівок, і тим самим наближають країну до перемоги.

Як стати волонтером в Україні і що для цього потрібно — читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Хто такий волонтер та які його обов’язки

Волонтером може стати будь-хто, головне — правильно оформити документи, вчасно допомагати та не нашкодити собі та іншим. Видів діяльності — безліч, варто лише обрати той, що найбільше підходить.

Зараз дивляться

Які обов’язки волонтерів:

  • в умовах війни головним є забезпечення ЗСУ амуніцією, військовим приладдям, лікарськими препаратами;
  • евакуація, перевезення та допомога біженцям, людям, постраждалим від війни;
  • пошук зниклих людей та порятунок тварин;
  • пошук притулків для тварин та тимчасового житла для людей;
  • допомога самотнім літнім людям.

Також, за власним бажанням, волонтери можуть надавати безкоштовну допомогу за фахом. Це може бути психологічна підтримка, пошиття спеціальної амуніції для військових або одягу для поранених бійців, навчання або надання медичної допомоги, приготування обідів. Волонтерською може бути й фізична праця.

Волонтерством можна займатися індивідуально, об’єднуватися в групи або, для того щоб швидше та ефективніше надавати допомогу, приєднуватись чи створювати власні волонтерські організації.

Як стати волонтером в Україні 2023

Волонтером може стати будь-хто, незалежно від віку, статі та місця проживання, але за українським законодавством волонтерити можна з 14 років, а в деяких напрямах — лише з 18-ти.

Долучитися до волонтерської організації можна за місцем проживання. Для цього треба зареєструватися на спеціальній волонтерській платформі, яка постійно долучає волонтерів до роботи та різних корисних зборів. Також українська волонтерська служба щодня публікує свіжу інформацію про волонтерство.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Перелік найпопулярніших волонтерських платформ:

  • Українська волонтерська служба — щодня публікує свіжу інформацію про волонтерство. Для допомоги потрібно лише зареєструватися в телеграм-боті;
  • Паляниця info — тут є понад 500 організацій по всій Україні. Щоб долучитися до команди, потрібно на сайті обрати місто та зареєструватися в пункті;
  • Гуманітарний штаб — онлайн-платформа волонтерів для людей, що проживають в Києві;
  • Робота в тилу — тут можна зареєструватися та розповісти, чим саме можеш допомогти. Платформа надає біржу волонтерських робіт.

Як отримати посвідчення волонтера

Зараз в Україні існує база даних волонтерів, що допомагають ЗСУ та жителям країни, які постраждали від війни. Цей реєстр веде Державна податкова служба. Він створений спеціально для того, щоб звільнити волонтерів, які збирають кошти на благодійність, від оподаткування. Для того щоб отримати посвідчення волонтера та звільнитися від сплати податка від зібраних коштів, необхідно потрапити в цей реєстр. Для цього потрібно:

  1. зібрати спеціальний пакет документів;
  2. відкрити банківський рахунок, на який волонтер буде отримувати донати.

Податкова реєстрація необов’язкова, якщо волонтерські збори нерегулярні або разові. Наприклад, щоб зібрати кількадесят тисяч гривень на бронежилет чи військову форму, немає потреби в реєстрації. Але якщо збирають великі суми коштів (від мільйона гривень і більше) — реєстрація обов’язкова.

Кожна громадська організація може вести облік волонтерів та видавати їм спеціальні посвідчення. Вимог до них немає, тож кожен волонтерський фонд оформлює такі документи по-своєму. У когось це може бути просто лист А4 з печаткою організації, у когось — пластикова картка чи книжечка. Наявність чи відсутність посвідчення волонтера ні на що не впливає.

Пільги, можливість перебування на вулиці в комендантську годину для волонтерів також не передбачено. Тому багато українців волонтерять без будь-яких реєстрацій.

Чим може займатися волонтер в Україні

Зараз існує багато видів волонтерства, але у законі Про волонтерську діяльність в Україні виділяють такі напрями:

  • благодійництво та благодійницька діяльність;
  • організація дозвілля для дітей та юнацтва;
  • надання соціальних послуг людям, які опинилися у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги;
  • охорона навколишнього природного середовища;
  • участь у подоланні наслідків надзвичайних ситуацій, надання допомоги жертвам катастроф, військових конфліктів, стихійних явищ;
  • охорона здоров’я, материнства та дитинства;
  • розвиток фізичної культури та спорту;
  • розвиток культури та мистецтва;
  • зміцнення національних традицій та підтримка національних меншин;
  • надання безоплатної правової допомоги;
  • забезпечення безпеки вболівальників під час проведення спортивних змагань;
  • розвиток та популяризація волонтерської діяльності.

Сподіваємось, що наша стаття допоможе зрозуміти, хто такий волонтер, які в нього завдання та як стати волонтером в Україні в 2023 році.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-15 09:40:45