Україна і світ

Як собаки впливають на тривалість життя господаря

Щоденні прогулянки з собакою знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань і ранньої смерті.

Вчені з університету Ліверпуля з’ясували, що хазяїни собак рухаються в чотири рази більше, ніж ті, у кого немає домашніх улюбленців.

У дослідженні взяли участь 385 британських сімей, з них у 191 людини були собаки. Всі випробовувані вказали в анкеті, як часто вони займаються фізичною активністю.

З’ясувалося, що хазяїни собак частіше ведуть активний спосіб життя. Середня тривалість прогулянок на тиждень склала 4 години 8 хвилин (рекомендована норма – не менше 2,5 годин на тиждень).

Собака в домі знижує ризик смерті від усіх причин на 24%. Для людей, які вже пережили інфаркт або інсульт, цей показник ще вищий — 31%.


Чотириногий друг зменшує ризики передчасної смерті

Ще одне дослідження, проведене за участю 336 тис. осіб, показало, що максимум користі собаки приносять людям, що живуть самі. Знижується ризик серед людей, які пережили інфаркт (на 33%) та інсульт (27%).

Річ у тім, що самотність і соціальна ізоляція є потужними факторами ризику передчасної смерті. Чотириногий друг пом’якшує їх. Крім того, людям доводиться регулярно прогулюватися, а фізична активність важлива для реабілітації після таких станів.

Раніше вчені встановили, що за допомогою нюху собаки можуть відчувати напад епілепсії в людини.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»

Close