Україна і світ

Як сніг улітку: 5 унікальних книг червня

Рідкісними та цікавими книжки цього огляду виявляються ще й тому, що окрім незвичності жанру, теми чи сюжету, за їх написання або переклад автори беруться не часто. Адже йдеться про біографічний роман й етнографічні записи, психологічну драму і філософію гостинності. Все разом – це унікальне, захопливе і незвичайне читво

Джерело: 112.ua

Рідкісними та цікавими книжки цього огляду виявляються ще й тому, що окрім незвичності жанру, теми чи сюжету, за їх написання або переклад автори беруться не часто. Адже йдеться про біографічний роман й етнографічні записи, психологічну драму і філософію гостинності. Все разом – це унікальне, захопливе і незвичайне читво

Крістіан Ґе-Полікен. Вага снігу. – Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2019

Як сніг улітку: 5 унікальних книг червня

Іноді це чтиво нагадує справжню “снігову” медитацію. Неквапне, пливке, заворожливе. “Це вино, яке нам дав Жозеф? Так, мій любий. П’ємо, стежачи за нашими спінінгами, тішачись теплом від сонця. І вина. Поки передаємо один одному пляшку, повітря теплішає. Ані вітерця. Гори випинають груди, і на них мерехтить сніг”. Але до такої ейфорії головному героєві ще треба пройти чималий шлях. За сюжетом, молодий чоловік вирушає до батька, якого не бачив уже багато років, ы дорогою потрапляє в автомобільну аварію. Люди із закинутого далеко в горах селища рятують його. Доглядати героя-оповідача береться загадковий Маттіас — наче й друг, але справжній деспот, чудовий кухар і любитель розповідати байки. Тим паче що зайнятися є чим – його хата, засипана снігом, стоїть на краю села. Тож довгої зими обом героям доведеться боротися і за життя, і за збереження власної людської подоби, не втрачаючи віри та надії на прихід весни. Хоч це насправді важко в такому замкненому, герметичному просторі, де не найпростіші дії іноді видаються за подарунок долі. “Я опановую себе, стискаю руками лижні палиці й роблю кілька кроків. Одразу виникає враження, що я віднайшов те відчуття свободи, яке, як гадав, втратив назавжди, під автівкою, серед понівеченого брухту й осколків скла”.

Володимир Гнатюк. Знадоби до галицько-руської демонології. – Х.: Фоліо, 2019

Як сніг улітку: 5 унікальних книг червня

Автор цієї книжки “про чортівню” був першим, хто вивів українську фольклористику на широкий шлях європейської науки. Іван Франко назвав його “феноменально щасливим збирачем усякого етнографічного матеріалу, якому з наших давніших збирачів, мабуть, не дорівняв жоден”. Насправді ж, Володимир Гнатюк (1871—1926) — видатний фольклорист, етнограф, мовознавець, літературознавець, історик, журналіст, редактор, книговидавець, перекладач, член-кореспондент Петербурзької АН (1902), академік АН України (1924), член Чеського наукового товариства (1905), Празької та Віденської Академії наук. Про його справді титанічну наукову роботу свідчать близько 300 праць — монографій, статей, рецензій тощо. Зокрема, до цього видання увійшли оповідання, зібрані Володимиром Гнатюком і присвячені знадобам до галицько-руської демонології, з яких можна дізнатися про те, чим можна відстрашити чорта, про нечисте місце, як дістати домовика, про вовкулак і відьом, ворожбитів і знахарів, про нечисті гроші й закопані скарби та ін.

Володимир Рутківський. Сині Води. – К.: А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2019

Як сніг улітку: 5 унікальних книг червня

Це нова — скорочена і доопрацьована — версія відомого роману про битву на Синіх Водах – першу в історії поневолених народів перемогу об’єднаного українсько-литовсько-білоруського війська з татарською ордою, внаслідок якої українські землі здобули незалежність. Сталося це за шість років до переможних походів Тамерлана і за вісімнадцять – до Куликовської битви. Згідно із сюжетом, удільний князь Дмитро Боброк опиняється в центрі подій, що зрештою призводять до однієї з найбільших битв в історії середньовічної Європи. Вистояти в смертельній боротьбі йому допомагають троє юних відчайдухів. Разом з героями роману читач стане свідком та учасником тих героїчних подій і переконається, що потяг до свободи долає будь-які перепони.

Олена Гураль. З любов’ю, Серж Лифар! Книга 1. Київ назавжди. – К.: Самміт-Книга, 2019

Як сніг улітку: 5 унікальних книг червня

Це перша частина трилогії про видатного балетного танцівника, засновника Паризького університету хореографії та Університету танцю. Книга знайомить з першим коханням та київським періодом життя героя до грудня 1922 року включно. Справжня епічна сага, родинна історія, повноцінний біографічний роман, в якому літо майбутньої зірки в циганському таборі, опіка батьків, переїзд до Києва, юність і перші захоплення – аж до подальшої еміграції. Час від часу авторка робить історичні відступи, розповідаючи про Київ початку ХХ століття, Першу світову, подальші “революційні” події. “На Різдво 1917-го більшовики увійшли до Києва. Життя зупинилося: люди боялися ходити по місту і намагалися відсиджуватися по домівках”. Тож не дивно, що з часом, а саме у 1923 році, нашому героєві довелося тікати на запрошення Дягілєва через Польщу і Німеччину до Парижа. Але навіть тут, де Дягілєв у той час організовував “Російські сезони”, Сергій (Серж) Лифар не забував про своє коріння, про що йтиметься вже в наступній книзі трилогії.  “Піднятися на Царський майданчик і подивитися на величний Дніпро, – мріяв він на чужині. – На його міць! Милуватися сонячною доріжкою на воді. Вдихнути повітря козацької волі й крикнути рідною українською мовою: „Батьку, ти чуєш мене?“”.

Ізадор Шарп. Four Seasons: історія бізнес-філософії компанії – Х.: Фабула, 2019

Як сніг улітку: 5 унікальних книг червня

“Будучи скромною, розумною, творчою, амбітною людиною з чудовим почуттям гумору, він наважився ризикнути і стати найкращим, – зауважують колеги про автора і героя цієї незвичайної книжки. – Очевидно, що його спадщина не обмежується всесвітньо відомою мережею фешенебельних готелів із неперевершеним сервісом. Не менш важливо, що він розробив новий підхід до бізнесу, згідно з яким провідне значення надається людям”. Тож перед нами унікальна історія про те, як наш герой розпочинав свій шлях простим будівельником і навіть у найсміливіших своїх мріях не бачив себе власником усесвітньо відомої мережі готелів. Будучи одним із найбільш талановитих бізнесменів нашого часу, він розповідає історію своєї імперії під назвою Four Seasons. Секрети успіху від Ізадора Шарпа прості: це висока якість, бездоганний сервіс, корпоративна культура та унікальний бренд. “Займаючись бізнесом, я завжди намагався поставити себе на місце клієнта, – пише він. – Я був господарем, а клієнти — моїми гостями. Ухвалюючи рішення щодо будівництва й оформлення готелів, я питав себе: що є важливим для клієнтів? Що вони вважають цінним? Якщо ми запропонуємо їм щось по-справжньому цінне, вони без вагань заплатять за те, що варте цих грошей”.

Ігор Бондар-Терещенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику “Думка”, ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи


Джерело: www.112.ua

Close