Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Як сміттєзвалище у Ніжині впливає на стан навколишнього середовища?

На виконання вимог статті 251 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» доводить до відома інформацію про стан навколишнього природного середовища за результатами аналізу проведених спостережень за станом навколишнього природного середовища, рівнем його забруднення в районі полігону ТПВ м. Ніжина (Чернігівська обл., м. Ніжин, вул. Прилуцька, 172) та в межах його санітарно-захисної зони.

З метою забезпечення збору, обробки, збереження та аналізу інформації про стан навколишнього природного середовища, недопущення погіршення його стану КП «ВУКГ» протягом року згідно затвердженого графіку здійснює спостереження за станом атмосферного повітря, ґрунтів та підземних вод.

Моніторинг за якістю атмосферного повітря

Моніторинг якості атмосферного повітря ведеться за спостереженнями хімічного складу повітря на вміст формальдегіду, пилу, азоту діоксиду, сірки діоксиду, фенолу та вуглецю оксиду на полігоні ТПВ (м. Ніжин, вул. Прилуцька, 172) та на межі санітарно-захисної зони: м. Ніжин, вул. Прилуцька, 164 (500 м від полігону ТПВ).

За результатами проведених лабораторних досліджень Ніжинським міськрайонним відділом ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» в атмосферному повітрі на території житлової забудови на відстані 500 м від полігону ТПВ м. Ніжина та на виробничій зоні полігону ТПВ вміст шкідливих речовин не перевищує ГДК, що відповідає вимогам «Гігієнічні регламенти. Гранично-допустимі концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць», затверджених наказом МОЗ України № 52 від 14.01.2020 року.

Моніторинг за якістю ґрунтів

Ніжинським міськрайонним відділом ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» протягом 2021 року були відібрані зразки ґрунту в межах санітарно-захисної зони полігону ТПВ та проведено санітарно-мікробіологічне дослідження на наявність ентеробактерій, ентерококів, сальмонел, яєць та личинок гельмінтів.В відібраних зразках ґрунту вище зазначених паразитів не виявлено.

Моніторинг за якістю стічних вод

Контроль за станом підземних вод проводиться КП «ВУКГ» щоквартально. Лабораторні дослідження проб води здійснюються через спостережні свердловини за методом дослідження «Унифицированные методы анализа вод» на вміст шкідливих речовин (залізо, хлориди, азот аміака, нітрити, нітрати), вміст специфічних речовин (поліфосфати, СПАР), а також на такі показники: рН, ХСК, лужність, загальна жорсткість.

За результатами проведених досліджень, слід констатувати, що діяльність полігону ТПВ м. Ніжина не спричинила змін стану навколишнього природного середовища в районі впливу об’єкта та не несе загрози життю чи здоров’ю людей.

КП ВУКГ

Джерело: uezd.com.ua
2021-12-10 15:06:04

Магазин Автозапчастин м.Ніжин