Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як самостійно перевірити, чи перебуває людина у розшуку в Україні у 2024 році

МВС України може оголосити людину в розшук за рішенням суду в рамках слідства у кримінальній справі, якщо її місцеперебування невідоме або вона перебуває за межами України та переховується від органів влади.

Як самостійно можна перевірити, чи перебуває людина в розшуку, куди звертатися та що для цього потрібно — читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Як перевірити, чи перебуває людина в розшуку 2024

На гарячій лінії Безоплатної правової допомоги Фактам ICTV розповіли: щоб самостійно дізнатися, чи перебуває особа у розшуку, можна скористатися базою МВС України.

Зараз дивляться

Для цього можна:

  • звернутися безпосередньо до відділку поліції;
  • подивитися інформацію сайті сервісів МВС.

Щоб дізнатися інформацію про розшук людини, необхідно на сайті сервісів МВС обрати пункт Особи, які переховуються від органів влади, заповнити дані щодо певної людини та подивитися інформацію про неї. Для розшуку публікується орган що розшукує, стаття розшуку, дата народження особи, фотографія (за наявності).

Дані про розшук людей Міністерством внутрішніх справ публікує у вигляді реєстру. Ці дані відкриті та публічні. Список осіб, які перебувають у розшуку в оперативному порядку, публікувати заборонено.

Сервіси для перевірки людей, що перебувають у розшуку: перелік

Юристи БПД розказали, як перевірити, чи перебуває людина в розшуку 2024 за допомогою спеціальних сервісів. Окрім звернення до відкритої бази розшуку МВС, перевірити особу можна такими способами:

  • скористатися аналітичною системою YouControl People — тут містяться всі відкриті дані про фізичних осіб. Система автоматично перевіряє інформацію в реєстрах та формує досьє на людину.
  • за допомогою сервісу Opendatabot  — для цього необхідно відкрити сайт Опендатабот та зробити запит за ПІБ фізичної особи. В результаті можна дізнатися, чи перебуває зазначена особа у розшуку, хто й з якого приводу (часу) її розшукує.
  • звернутися за консультацією до юриста — фахівці нададуть допомогу у з’ясуванні статусу особи в розшуку, допоможуть визначити, чи існують накази, судові рішення або обмеження щодо конкретної особи.
  • скористатися базами розшуку людей по всій Україні — спеціальні ресурси можуть містити відкриті дані щодо розшуку СБУ, Прокуратури, МВС, військкоматів, судової влади, ЗСУ, податкової та інших державних органів.
  • пошук через ЗМІ та інтернет — інформація про осіб, які перебувають у розшуку, також може бути оприлюднена у ЗМІ та інших джерелах.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-25 13:55:10