Новини Чернігова

Як розшифрувати загальний аналіз крові?

Як розшифрувати загальний аналіз крові?

У розпорядженні сімейного лікаря величезна кількість специфічних досліджень, які дозволяють підтвердити або спростувати можливий діагноз, який спеціаліст встановив, використовуючи характерні симптоми.

Одним з найпоширеніших аналізів, які призначають після візиту до сімейного лікаря або терапевта, вважається загальний аналіз крові що дозволяє оцінити стан пацієнта.

Інформативність та розшифрування результатів загального аналізу крові

В процесі дослідження визначається одразу декілька показників. Однією з важливих вважають концентрацію та кількість кров'яних тілець, яку можна визначити в лабораторії https://nikolab.com.ua/. Це можуть бути еритроцити, тромбоцити та лімфоцити. За кількістю цих компонентів можна припустити наявність певних захворювань.

Особливості розшифрування результатів загального аналізу крові:

– При зниженні гемоглобіну зазвичай можна запідозрити залізодефіцитну анемію. Проте причин її виникнення може бути величезна кількість. Зокрема це проривні кровотечі у жінок, або порушення цілісності внутрішніх органів. Також можуть бути проблеми з утворенням червоних кров'яних тілець у кістковому мозку.

– Червоні кров’яні тільця руйнуються за участі селезінки, тому при зниженні гемоглобіну можуть призначатися додаткові аналізи, що пов'язані з роботою селезінки.

– Важливий показник – це тромбоцити, які вказують на властивість крові згортатися під час поранення. Якщо їх кількість у крові велика, це може говорити про схильність до утворення тромбів. При зниженні кількості тромбоцитів, можливі кровотечі.

Найчастіше сімейний лікар призначає аналіз, щоб визначити, що спричинило інфекцію. При підвищенні лейкоцитів зазвичай можна запідозрити вірусну інфекцію. На бактеріальні захворювання вказує підвищення концентрації нейтрофілів.

Особливості забору матеріалу для загального аналізу крові

Для цього дослідження у Nikolab використовується венозна або капілярна кров. У дітей зазвичай відбирають капілярну кров. Спеціалісти вважають, що її якість значно гірша, ніж у венозної крові, та може суттєво вплинути на результати дослідження. Справа в тому, що у такій крові можуть бути присутні залишки зруйнованих клітин та міжклітинної рідини, що впливає на швидкість зсідання крові.

Золотим стандартом вважають венозну кров, яку потрібно здавати рано-вранці, без сніданку, тобто на голодний шлунок. Це дозволяє знизити вплив деяких факторів на результати досліджень. Результати аналізу не означають встановлення якогось певного діагнозу, бо їх розшифровувати повинен досвідчений лікар. Для встановлення діагнозу використовують значення, отримані в результаті загального аналізу крові, а також дослідження внутрішніх органів, наприклад УЗД. Комплексні дослідження дозволяють встановити вірний діагноз та призначити ефективне лікування, яке прискорить одужання пацієнта.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
28.11.2022

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь