Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як правильно пікірувати помідори 2024: найкращі терміни та правила пікірування

Занурення у світ садівництва, вибір правильних методів догляду та отримання врожаю вимагають уваги до деталей і тонкої майстерності. Серед найпопулярніших культур, які потребують особливого ставлення, неможливо не згадати помідори – символ літнього сезону та родючості саду. Однак пікірування, як ключовий етап вирощування цієї рослини, вимагає особливої уваги та навичок. Факти ICTV розглянули найефективніші методи пікірування помідорів.

Коли пікірувати помідори – найкращі терміни

Перш ніж визначати найкращий час для пікірування, варто розібратися, що це означає. Пікірування – це процес пересадки молодих паростків від основної рослини в окремі горщики або лунки для забезпечення їм нормального розвитку.

Пікірувати помідори потрібно через 21 день після посіву. Тоді з’являються два-три справжні листочки і стебло стає жорсткішим, це ознаки того, що вони готові до пікірування.

Зараз дивляться

Крім того, відомо, що помідори погано переносять холод, тому пікірування слід проводити, коли мінімальна нічна температура перетнула позначку у +10°C. У цей період паростки комфортно почуватимуться на новому місці і швидше приживуться.

Як правильно пікірувати помідори

  • Рекомендується починати пікірування, коли пагони досягнуть висоти близько 5-7 см. Для цього вибирайте сильні, здорові рослини і акуратно видаляйте зайві бічні пагони, залишаючи тільки один головний.
  • Підготуйте дренажні горщики або стаканчики з субстратом, що містить добре дренований ґрунт.
  • Обережно вийміть кожен саджанець з ґрунту, намагаючись не зачепити коріння. Пересадіть кожен саджанець у відповідний горщик, заглибивши стебло до перших листочків.
  • Рясно полийте пересаджені помідори, щоб забезпечити вологість ґрунту і допомогти їм вкоренитися.
  • Поставте розсаду на світле вікно або під штучне освітлення і забезпечте їй достатнє тепло.

Чим поливати розсаду після пікірування – правила догляду

Розсаду слід поливати акваріумною водою, оскільки вона містить водорість хлорелу, що дуже корисна для молодих рослин, особливо на початковому етапі їхнього розвитку. Пам’ятайте, що вода повинна бути теплою, але не гарячою. Холодна вода може викликати стрес у молодих рослин, тому краще використовувати воду кімнатної температури або трохи теплішу.

Рекомендується поливати розсаду раз на тиждень, а в стадії розвитку п’яти справжніх листочків – раз на 3-4 дні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-02 10:24:42