Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Як працюватиме Ніжин під час «червоної» зони, обговорювали на нараді

Санітарно-епідеміологічна ситуація в Україні стрімко погіршується: за останню добу встановлено антирекорд: на COVID-19 захворіли 26  870 чоловік.

Відповідно до протоколу позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій №41 від 27.10.21 р., з 00 год 00 хв 30 жовтня 2021 року в Чернігівській області встановлюється «червоний» рівень епідеміологічної безпеки.

Сьогодні, 29 жовтня, у Ніжинській міській раді відбулася нарада, де обговорювалося головне питання: як працюватиме місто під час «червоного» рівня безпеки?

У нараді взяли участь Ніжинський міський голова Олександр Кодола, перший заступник міського голови Федір Вовченко, заступник міського голови Сергій Смага, секретар міської ради Юрій Хоменко, керівники медичних закладів, представники структурних підрозділів міської ради, поліції, керівники комунальних підприємств.

Заступник начальника управління – начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Ніжинського управління Держпродспоживслужби Надія Назаренко повідомила, що працівники Держпродспоживслужби проводять постійну роботу щодо контролю суб’єктів господарювання –  у місті створена відповідна робоча група.

За 2021 рік проведено 54 санепідобстеження закладів торгівлі, громадського харчування, освіти, лікувально-профілактичних закладів, ринки. Складено 14 протоколів про адміністративні порушення. Промоніторено 468 суб’єктів господарювання, у 130 виявлені недоліки.  Фахівець наголосила на невпинному виконанні Постанови Кабміну №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» для «червоного» рівня епідемічної небезпеки”.

З ситуацією по Ніжинській міській лікарні ознайомив гендиректор Олександр Костирко. Наразі у медзакладі перебувають 130 хворих за напрямком  COVID-19. В середньому на добу потрібно 100 балонів кисню. Його резерв у міській лікарні – 2-3 доби. Проблем з постачанням кисню немає.

«Ведуться перемовини з підрядною організацією, щоб облаштувати точки подачі високопоточного кисню достроково – раніше, ніж 31 листопада. Таким чином, існуватиме два паралельні системи постачання кисню, для підстрахування.

Хворих на COVID-19 приймають чотири відділення. Планується ще одне – резервне відділення – травматологічне. Тобто додадуться ще 40-50 ліжок.

До роботи з хворими на COVID-19 залучаються навіть працівники поліклініки – лікарів бракує. З метою стимулювання цього місяця лікарі отримають 300% зарплатні у межах фінансування НСЗУ, молодший медперсонал – 200%.

 Як повідомила заступник керівника Ніжинського міського центру медико-санітарної допомоги Тетяна Козинець, станом 29 жовтня у Ніжинській територіальній громаді провакциновано 38 812 осіб, що складає 69,6% населення. Але є розбіжності між тими, хто вакцинувався першою дозою  – 22 374 осіб (40,1%) і другою дозою – 16 438 осіб (29,5%). Не всі люди розуміють, що потрібно отримати ДВІ дози вакцини.

У період з 25 жовтня по 28 жовтня 2021 року провакциновано 2124 особи.

У Ніжині працює Центр вакцинації — в приміщенні Ніжинської районної державної адміністрації.

Додатково відкриті центри вакцинації: в приміщенні залізничного вокзалу (з 14-30 год до 16-00 год) та у приміщенні «Укрпошти» (з 08-00 год до 10-30 год).

Поліція звернулася до міського голови з проханням допомогти створити декілька комісій, які б здійснювали під час карантину перевірку на дотримання особами та закладами протиепідемічних заходів. Порушників, а відповідальність покладається на керівників закладів, каратимуть штрафами від 16 тис. гривень.

Дуже багато запитань виникло до поліції у представників бізнес-структур. Вони вважають, що такі перевірки поставлять бізнес на коліна. Скрутні умови призведуть до закриття закладів, а це – втрати по податках до міського бюджету.

Про що йдеться? Наприклад, працівник кафе або ресторану випадково не перевірив у відвідувача сертифікат про вакцинацію або відвідувач ввів в оману працівника закладу, сказавши, що має такий сертифікат. У будь-якому випадку штрафуватимуть власника закладу. Це несправедливо.

Також не зовсім зрозуміло, хто саме відповідатиме, якщо правоохоронці виявлять у відвідувача закладу підроблений сертифікат.

Невдоволення висловили і керівники ніжинських ринків: Юлія Галіч і Віталій Кошовий.

Щодня ринки відвідують сотні людей. І якщо у кафе чи барі кожний відвідувач на виду, то на ринках – ні. Тим більше, на змішаних, які торгують як продуктами, так і промисловими товарами. Як взагалі можна відстежити, куди піде відвідувач ринку?

Виникли  такі запитання: чи має право заклад перевіряти свідоцтво про народження у неповнолітніх, адже, чинні обмеження «червоної» зони не застосовуватимуться до осіб, які не досягли 18 років (відповідь: так, має; крім того, 17-річна дитина має право знаходитися у закладах харчування без сертифікату); скільки часу потрібно медзакладу, щоб занести до загальної системи інформацію про повну вакцинацію особи (відповідь: 1-2 дні за наявності підписаної з сімейним лікарем декларації); що робити у випадках, коли людині заборонено робити вакцинацію за медичним висновком (відповідь: має бути відповідна довідка від лікаря).

Підсумки наради підбив міський голова Олександр Кодола.

«Якщо є спірні питання, то давайте звернемося до центральних органів влади. Адже прорахувати все відразу неможливо. Головне – щоб ми знаходили порозуміння один з одним. Ті, хто здійснюватимуть перевірки, в перші дні повинні надавати можливість людям виправити ситуацію», — зауважив Олександр Михайлович.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора  

Джерело: uezd.com.ua
2021-10-29 20:24:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин