Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як позбутися конденсату на вікнах за допомогою кімнатних рослин

З проблемою конденсату на вікнах зіштовхуються майже всі власники житла, а особливо – колекціонери домашніх квітів. Мокрі вікна та чорна пліснява – часта проблема міжсезонь, а тепер ще й непередбачуваних блекаутів. Як позбутися конденсату на вікнах за допомогою кімнатних рослин, розповіла колекцінерка тропічних рослин, адептка екотерапії Тетяна Коноваленко.

Чи справді рослини допоможуть позбутися конденсату на вікнах

Хоча більшість вазонів додатково утворюють зайву вологу, є види, що допомагають її зменшити.

– Сподіватися на те, що домашні рослини на 100% зможуть розв’язати проблему зайвої вологи вдома, не варто. Якщо житло достатньо велике, а вологість перевищує 60-70%, вам доведеться перетворити його у своєрідні джунглі, щоби зменшити ці показники, – говорить експерт.

Але придбавши певні види зелених для свого житла, можна зменшити рівень вологості.

Зараз дивляться

– Також пропоную звернути увагу й на рослини, що очищують повітря від спор цвілі. На жаль, вона завжди крокує поруч із вологістю, – додає Коноваленко.

Окремо вона радить для додаткового зменшення сирості звернути увагу на плівку для вікон “третє скло”. Вона є прекрасним варіантом утеплення приміщення і допомагає уникнути контакту листя із холодним склом.

– Ще одна із властивостей цієї плівки — зменшення утворення конденсату і, як результат, усунення проблеми вікон, що “плачуть”, – говорить експерт.

До речі, Факти ICTV згадували про таку плівку в матеріалі про підготовку рослин до зими та блекаутів.  

Які рослини допоможуть позбутися конденсату на вікнах

Є п’ять видів рослин, які не лише потішать око, а й зменшать вологість, допоможуть з очищенням повітря.

  • Сансев’єрія. Sansevieria.

Рослина із народною назвою тещин язик згідно з дослідженнями NASA входить до найкращих 10 домашніх квітів, що очищують повітря. Сансев’єрія убезпечить від небезпечних бензолу, формальдегіду, ксилолу, толуолу, трихлоретилену.

Фото: Pexels

– Ця хімічна азбука, на жаль, присутня майже у кожному житлі та міститься у мийних засобах, ворсі килимів та купі інших побутових дрібниць, – пояснює Коноваленко.

Окрім очищення повітря від небезпечних речовин сансев’єрія здатна зменшити рівень вологості повітря та покращити загальний мікроклімат. Рослина не любить пряме сонце, тож краще її розмістити на притіненому підвіконні.

  • Сукуленти. Succulents.

– Не знаю чому про них так часто забувають, адже це рослини, які мають спеціальні тканини для запасання води. Саме те, що нам потрібно, – говорить експерт.

Фото: pexels

Сукуленти потребують багато світла, а тому розміщуйте їх на сонячних підвіконнях, під лампами на стелажах. Забудьте про містичну ідею поставити сукулент біля ноутбука. Це не тільки не очистить повітря, а й поступово вб’є рослину.

  • Папороть. Polypodióphyta.

Серед властивостей рослини – здатність поглинати бактерії плісняви, очищувати повітря та вбирати зайву вологу. Розмістіть кущик папороті на підвіконні або навпроти вікон, де не буде прямих променів сонця.

За щедрі властивості поглинати зайву вологу листя папороті із давніх часів розкладали у погребах. Це захищало приміщення від сирості та, як наслідок, псування врожаю.

Фото: Depositphotos

Але зверніть увагу, що папороть не варто розміщувати у тій кімнаті, де ви спите. Вважається, що специфічний запах листя може спричинити головний біль. Натомість папороть – ідеальний варіант для кухні, обідньої зони.

  • Заміокулькас. Zamioculcas.

Ця рослина родом із Африки. Вона отримує вологу через конденсат, спричинений різкими перепадами температур. Заміокулькас зменшить рівень вологи та може тижнями обходитися без додаткових поливів.

Фото: Pexels

Зазвичай її розміщують на притінених, але достатньо теплих підвіконнях. Також рослина непогано почуватиметься у світлому приміщенні навпроти вікна.

– Пам’ятайте, що ідея тіневиносливих рослин цікава, але у реальності всім потрібно вдосталь світла, – наголошує експерт.

  • Англійський плющ. Hedera Helix.

Має чудові властивості щодо нейтралізації спор плісняви, очищення повітря від формальдегідів, зменшення зайвої вологи. Плющ згідно з дослідженнями NASA та Асоціації виконавців ландшафтних робіт Америки увійшов до десятка рослин, здатних очищувати повітря.

Англійський плющ

Фото: Pixabay

Розмістіть його у найвогкішому приміщенні. Рослина тішитиме красою та зменшить вологість приміщення.

Основні правила догляду за такими рослинами

Будь-яка рослина потребує догляду відповідно до її потреб. Якщо ми говоримо про плющ або папороть, то варто пам’ятати, що ці рослини люблять підвищену вологість, тобто саме вони стануть серцем найвологішої кімнати.

Заміокулькас належить до принципово самодостатніх рослин та потребує поливу кілька разів на місяць. Рослина невибаглива до вологості та загальних умов.

– Серед правил догляду відзначила б, що заміокулькас не любить обприскування листя та більше оцінить, якщо його очищувати серветкою або рукавичкою із мікрофібри, – говорить Коноваленко.

Сансев’єрія та сукуленти – ті рослини, що і вологість зменшать, і мінімальною потребою в догляді потішать. Поливайте їх у міру просихання ґрунту.

– Зазвичай я чекаю, коли субстрат у горщику повністю просохне, а далі ставлю рослини у ємність із водою, – додає експерт.

Це убезпечує від переливів чи недоливів і, за спостереженням Коноваленко, прекрасно підходить цим рослинам.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-18 15:43:30