Як посадити рододендрон восени та як доглядати за рослиною: поради експерта
Рододендрони, які раніше можна було побачити лише у ботанічних садах або в європейських парках, тепер все частіше можна зустріти на звичайних дачних ділянках в Україні. Чому ця рослина така популярна та як посадити рододендрон у домашніх умовах – у матеріалі Фактів ICTV розповів наш постійний експерт із рослин Олексій Колесник.
Рододендрон: особливості рослини
Популярність цих квітів пояснюється їхньою різноманітністю, що дозволяє вирощувати рододендронові кущі практично в будь-яких ландшафтних композиціях.
– Рододендрон – це декоративна кущова рослина з яскравими квітами, яку можна вирощувати як у відкритому ґрунті, так і у горщиках, – розповідає наш постійний експерт із рослин Олексій Колесник.
Проте є один суттєвий мінус – рододендрони досить вимогливі у догляді, а тому підійдуть більше досвідченим садівникам, аніж початківцям. Ця рослина дуже потребує кислого ґрунту, регулярного поливу й затінку.
Садіння рододендрона восени: коли проводити маніпуляцію
Маніпуляцію проводять як навесні, так і восени. У першому випадку краще садити рододендрон з квітня до середини травня, а у другому – із вересня до листопада.
– Рододендрон восени краще саджати у вересні або на початку жовтня, щоб рослина встигла вкоренитися до перших морозів, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
У кімнатних умовах можна проводити його пересадку до самого кінця осені. Власне, за потребою це дозволяється робити у будь-який проміжок вегетаційного періоду за винятком часу, коли рододендрон цвіте, і протягом одного-двох тижнів після цвітіння.
Садіння рододендрона восени: що знадобиться
Для посадки вам потрібно взяти кислий ґрунт, який можна зробити, змішавши торф, хвойну землю. А також знадобиться пісок для дренажу.
Як посадити рододендрон у домашніх умовах
Передусім оберіть місце для висадки рододендрону. Ідеально підійде розсіяне м’яке світло, без спеки і сильного затінення, затишне та тихе.
На подвір’ї садити рододендрони дуже близько до кущів і дерев із поверхневою кореневою системою не радять – такі конкуренти заберуть у чагарника ресурси для зростання, та уповільнять його розвиток і порушать цвітіння.
Далі варто підготувати лунку – вона має бути вдвічі ширшою за кореневу систему рододендрона.
– Підготуйте посадкову яму, вдвічі ширшу за кореневу систему рослини, та насипте на її дно дренажний шар, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
Після цього помістіть рослину у ямку та розправте корінці.
– Розмістіть рослину у лунці й засипте підготованою ґрунтовою сумішшю, – говорить постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
Рівень заглиблення – вище від кореневої шийки, вона не повинна бути занурена в ґрунт.
Після посадки рясно полийте рослину та замульчуйте ґрунт навколо.
Рододендрон: посадка і догляд
Після висаджування рододендрон потребує регулярного поливу, щоб ґрунт залишався вологим, але не перезволоженим, а також обприскування для підтримки вологості повітря.
– Поливайте рододендрон м’якою, відстояною водою, особливо в період активного росту, – додає наш експерт.
Не забувайте і про підживлення навесні та влітку.
– Рослину слід підживлювати спеціальними добривами для кислих ґрунтів навесні та влітку, але уникайте підгодівлі одразу після пересадки, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
Для пишного цвітіння рододендрон слід підживлювати спеціальними добривами для азалій і рододендронів
Протягом усього вегетаційного періоду необхідно видаляти відцвілі або пошкоджені суцвіття. Це допоможе досягти вищої декоративності куща, простимулювати закладку нових квіткових бруньок, а також зберегти ресурси рослини, якій не доведеться формувати насіння.
– Після цвітіння можна провести легку обрізку рододендрона для підтримки форми куща, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
І пам’ятайте, що рододендрон полюбляє яскраве розсіяне світло, тому краще розмістити його на східному або західному вікні.
Оптимальна температура для рододендрона становить близько 18-22°C у період активного росту та 10-15°C взимку.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
До речі, раніше Факти ICTV писали, як посадити яблуню восени, а саме про терміни та поради щодо догляду за плодовим деревом.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-17 13:40:00