Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Як подати на аліменти: покрокова інструкція

Як подати на аліменти: покрокова інструкція

Фінансове забезпечення дитини – це обов’язок обох батьків. Якщо подружжя розлучається або приймає рішення жити окремо, питання про аліменти стає актуальним. Ось детальна інструкція, як подати на аліменти в Україні.

Процедура подачі аліментів на дитину

Як подати на аліменти? В Україні подача на аліменти може бути здійснена двома основними способами:

Добровільно – коли батьки домовляються між собою про розмір аліментів і укладають відповідний договір, що не потребує судового розгляду.

Примусово – коли одна зі сторін відмовляється платити або не може дійти до домовленості. У такому випадку необхідно подавати позов до суду, де буде визначено розмір аліментів та порядок їх стягнення.

Чи можна подати на аліменти онлайн?

В Україні сьогодні доступна можливість подати на аліменти через інтернет, що значно полегшує процедуру. Для цього потрібно:

1. Відвідати веб-ресурс «Електронний суд».

2. Увійти за допомогою електронного підпису.

3. Заповнити необхідні форми для подачі заяви на аліменти.

4. Завантажити всі відповідні документи в електронному вигляді.

Цей спосіб є дуже зручним та економить час.

Як подати на аліменти в шлюбі?

У разі, якщо батьки не розлучаються, але живуть окремо, подати на аліменти також можна. В такому випадку необхідно довести, що подружжя більше не підтримує стосунки, надаючи відповідні докази про проживання окремо.

У разі добровільної сплати аліментів укладається договір, який діє до виконання обов'язку або до змін у ситуації (смерть одного з батьків, зміна сімейного стану тощо).

Як подати на аліменти, якщо не розписані?

Якщо батьки не були офіційно зареєстровані, але мають дитину, питання аліментів може бути складнішим. Однак навіть у такому випадку можливість стягнути аліменти існує, якщо батьківство підтверджено.

Якщо у свідоцтві про народження дитини немає запису про батька, для початку потрібно встановити батьківство через відповідні органи.

Способи стягнення аліментів

1. Добровільне стягнення: батьки можуть самостійно домовитись про суму аліментів і укласти договір.

2. Примусове стягнення: якщо батько або мати відмовляються платити, необхідно звернутися до суду. Суд може призначити стягнення аліментів у вигляді частки доходу або чітко визначеної суми.

Які документи потрібні для подачі на аліменти?

Для подачі позову на аліменти потрібно підготувати ряд документів:

– Паспорт та ІПН позивача.

– Свідоцтво про народження дитини.

– Свідоцтво про розірвання шлюбу або інші документи, що підтверджують стан сім’ї.

– Довідка про доходи відповідача (якщо є).

– Документи, що підтверджують навчання повнолітньої дитини, якщо вона навчається.

Куди подавати документи?

Документи подаються до суду першої інстанції за місцем проживання будь-якої зі сторін (відповідача або позивача). У разі необхідності змінити суму аліментів, звернення відбувається до суду з відповідною позовною заявою.

Як подати на збільшення аліментів?

Якщо обставини змінилися (наприклад, зміна матеріального становища або здоров’я), можна подати позов до суду для збільшення розміру аліментів. Для цього необхідно надати доказову базу, яка підтверджує необхідність змін.

Юридична допомога у справах про аліменти

У разі складнощів або необхідності консультації, варто звернутися до адвоката. Адвокат по сімейних справах допоможе з підготовкою документації, поданням позову та захистом інтересів у суді. Адвокат з питань аліментів допоможе вам пройти весь процес швидко та безпечно.

Завдяки досвідченим правникам процес подачі на аліменти стане значно простішим і менш стресовим.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
07.04.2025