Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як перевірити кавун на нітрати: прості способи

Розпочався сезон кавунів. Багато людей полюбляють цю ягоду, адже вона смачна й корисна. Але обирати кавун потрібно обережно, щоб не натрапити на нітрати та не отруїтися.

Як перевірити кавун на нітрати в домашніх умовах – читайте детальніше в матеріалі Фактів ICTV.

Як перевірити кавун на нітрати

Нітрати – це солі азотної кислоти, які потрапляють в рослини з ґрунту і накопичуються в них. У допустимих нормах нітрати безпечні. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, допустима добова норма нітратів для дорослої людини становить 5 мг на 1 кг ваги.

Зараз дивляться

Нітрати вносять у ґрунт під час визрівання кавунів. Ягода живиться ними під час зростання. Якщо кількість нітратів не перевищувала встановлену дозу, то до кінця достигання в кавуні не буде шкідливих речовин.

Якщо кількість добрив, що додавали у ґрунт, була неконтрольованою, то нітрати накопичуватимуться у рослині та можуть завдати шкоди організму людини. Щоб цього не допустити, необхідно перед вживанням перевірити ягоду на їхній вміст.

Як перевірити кавун на нітрати в домашніх умовах

Повний аналіз складу кавуна можливо зробити тільки в лабораторії. У домашніх умовах необхідно мати під рукою такий прилад, як екотестер або нітратомір. За його допомогою всього за декілька хвилин можна визначити кількість нітратів у продукті.

Для цього необхідно:

  • в меню приладу вибрати необхідний фрукт, ягоду або овоч (у нас це кавун);
  • занурити щуп у м’якуш ягоди та зачекати декілька секунд;
  • порівняти цифри виміру, що з’являться на екрані з допустимою нормою.

Визначити вміст нітратів у кавуні можна за допомогою смужок-індикаторів. Цей метод працює за принципом лакмусового папірця. Під час взаємодії з нітратами смужка змінюватиме колір залежно від кількості нітратів.

Помістіть смужку в сік кавуна або прикладіть її до м’якоті, зачекайте дві хвилини та порівняйте колір із допустимими значеннями. Як правило, шкала з розшифруванням кольорів додається до набору.

Як перевірити кавун на нітрати за допомогою народних методів

Якщо під рукою не виявилося необхідного знаряддя, то визначити вміст нітратів у кавуні можна за допомогою таких способів:

  1. Наповніть ємність водою та покладіть в неї кавун. Якщо він впаде на дно, то ягода наповнена нітратами, а якщо залишиться на поверхні, то все добре й можна сміливо куштувати.
  2. Відріжте шматок м’якуша та покладіть його в стакан з водою. Якщо вода набула насиченого червоного кольору, то куштувати такий кавун не варто.

Фото: Рixabay

Як перевірити кавун на нітрати за зовнішніми ознаками

Визначити нітратний кавун можна й за зовнішніми ознаками.

  • Великий розмір у ранніх кавунів – привід замислитися, чи варто його купувати, адже у такому плоді може міститися велика кількість добрив. Оптимальна вага кавуна становить від 5 до 7 кг, якщо більше, то купувати не слід.
  • Уважно подивіться на хвостик. Сухий і жовтий хвостик свідчить про те, що ягода визрівала на грядці, товстий і зелений означає, що кавун незрілий і купувати його не можна. Адже підвищений рівень нітратів міститься саме в недозрілих кавунах.
  • Темні плями або горбисті формування можуть спостерігатися у нітратного кавуна.

Коли їсте ягоду, пам’ятайте, що найбільше нітратів накопичується у незабарвленій частині м’якоті, самій шкірці та біля хвостика кавуна.

Не варто купувати пошкоджені та розрізані плоди. Тому що через 10 хвилин після розрізання м’якуш починає вбирати шкідливі речовини з навколишнього середовища.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-22 19:20:09