Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як отримати через Дію 6,5 тис. грн компенсації за працевлаштування ВПО

Послуга на порталі Дія – Компенсація працює вже тиждень. У такий спосіб власники українського бізнесу можуть отримати державну компенсацію за офіційне працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

За даними Мінцифри, у користувачів цієї послуги з’явилося чимало запитань, як отримати компенсацію в Дії і що для цього необхідно.

Кому можна подати заяву?

Заяву на отримання компенсації подають виключно роботодавці. Це необхідно зробити після працевлаштування ВПО, але є умова – заробітна плата має бути не нижчою за мінімальну (від 6 500 грн).

Також роботодавці повинні:

  • перебувати на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • не бути неприбутковою організацією;
  • подати податкову звітність за 4 квартал 2021 року (або ж весь 2021 рік).

Протягом якого часу держава виплачуватиме компенсацію?

Згідно з програмою, загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати два місяці з дня працевлаштування ВПО.

Чи потрібно повторно подавати заяву на отримання компенсації за другий місяць?

Так, потрібно.

Ця послуга пов’язана з єПідтримкою?

Ні. Послуга єПідтримка-6500 була створена для одноразової підтримки підприємців та найманих працівників з областей, де велися бойові дії.

Натомість послуга з компенсації працевлаштування ВПО призначена для компенсації роботодавцю витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу, яка є внутрішньо переміщеною внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-10 21:48:14

Магазин Автозапчастин м.Ніжин