Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як оформити догляд за літньою людиною в Україні


Крок 1. Збираємо інформацію

Крок 2. Збираємо необхідні документи

Крок 3. Звертаємося до Управління праці

Крок 4. Вирішуємо питання зі спадщиною

Право оформити догляд за одинокою літньою людиною, якій виповнилося 80 років, а також за інвалідом I групи, мають непрацюючі громадяни працездатного віку. Вони будуть заробляти страховий стаж.

Потрібен висновок лікарсько-консультативної комісії про те, що літня людина потребує постійного догляду.

У 2020 році переглянули порядок надання грошової допомоги літнім самотнім людям, які потребують сторонньої допомоги. Для осіб, які досягли 80 років, вона становить 40% від прожиткового мінімуму. З 1 грудня 2020 року сума складає 707,6 грн.

Щоб оформити догляд за літньою людиною, знадобиться:

  • паспорт літньої людини й особи, яка здійснюватиме догляд;
  • трудова книжка з відміткою про відсутність працевлаштування;
  • висновок лікарсько-консультативної комісії про те, що стан здоров’я дозволяє надавати соціальні послуги, тобто доглядати за літньою людиною;
  • довідка МСЕК про встановлення групи інвалідності в літньої людини (за наявності);
  • висновок лікарсько-консультативної комісії про те, що людина потребує догляду (видається органами охорони здоров’я за місцем проживання пенсіонера).

Щоб оформити догляд за літньою людиною, потрібно звернутися в Управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації особи, якій потрібна допомога.

Разом із пакетом документів подаються заяви – від літньої людини, а також від особи, яка здійснюватиме догляд.

З моменту подання заяви буде призначено допомогу.

Разом з оформленням догляду за літньою людиною в Управлінні праці та соціального захисту населення можна врегулювати питання спадщини.

Якщо літня людина виявляє бажання передати в право власності своє майно особі, яка здійснює догляд, є три варіанти:

  • заповіт;
  • договір довічного утримання;
  • дарча.

Усі зазначені документи оформляють у нотаріуса. Заповіт у будь-який момент можна змінити без відома людини, на яку укладено заповіт. Дарча не має зворотної сили. У цьому документі можна лише позначити умови, за яких майно перейде у власність іншої людини.

Договір довічного утримання – це також зручний спосіб законного оформлення відносин між літньою людиною й особою, яка здійснює догляд. У ньому можна вказати всі умови, права й обов’язки, які мають бути виконані. У будь-який момент договір може бути розірваний.

З 1 січня 2021 року мінімальна пенсія в Україні зросла з 2 100 грн до 2 400 грн. Це стосується тих, кому більше 65 років і чий стаж роботи нараховує 30 років для чоловіків і 25 років – для жінок.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-01-04 18:35:35