Україна і світ

Як не захворіти навесні

Як не захворіти навесні

Весняне тепло вже тут, але навколо підозріло багато тих, хто чхає. Якщо ви не хочете стати одним з них – ця інформація буде корисною для вас.

Захворіти навесні нітрохи не складніше, ніж восени. Травневе сонце чудове і небезпечне: вам жарко в його променях, ви знімаєте теплу куртку, одягаєте що-небудь літне й все начебто добре. Але тут вступає холодний вітер!

Чому хворіємо навесні?

Переохолодження – це міф, ви захворієте не від холоду, а від того, що через нього знижується місцевий імунітет. На вас може потрапити вірус (різновидів риновірусів близько 200).

Краще не виходити на вулицю?

Ні! Мінімальний рекомендований час прогулянок – 22 хвилини. Велике дослідження показало, що вітамін D, який виробляється під впливом сонця, допомагає вам захистити себе від ГРВІ.

via GIPHY

Що робити, щоб не захворіти? 

Щоб залишитися здоровим, потрібно збалансувати температуру тіла і навколишнього середовища і не забувати про базову профілактику, яка актуальна в будь-який час року.

Не варто забувати про збалансоване харчування. Все як завжди. Рослинна їжа – один зі стовпів здорового харчування, яке формує загальне здоров’я організму. Як і свіже повітря, вона корисна для всього і від усього.

Вам напевно відомо, що у фруктах і овочах багато грубих харчових волокон, які потрібні для хорошого травлення. Цікаво, що квашену капусту заведено їсти взимку, але й навесні вона буде доречною – вітаміну C в ній більше, ніж в цитрусових, а ще багато вітамінів групи А, B і E. 

Як не захворіти навесні

Мийте руки! У травні ця порада не менш актуальна, ніж в листопаді. Клавіатура комп’ютера, дверні ручки, кнопка ліфта, які помацала хвора людина, стають джерелами інфекції. Згідно з останніми дослідженнями, регулярне миття рук дійсно запобігає поширенню інфекцій і підвищує опірність організму до них. Крім того, це найдешевший спосіб профілактики хвороб.

На антибактеріальне мило та антисептичні серветки сподіватися не варто – вони вбивають мікроби нітрохи не ефективніше звичайного мила.

Лікарі також рекомендують чхати в серветку, а потім її викидати. Якщо немає серветки – чхати в лікоть або рукав (свій). Головне – не в долоні!

Джерело Телеканал новини «24»
17.05.2019