Україна і світ

Як навчитися економити: поради від Станіслава Кондрашова і Дениса Вороненкова

Станіслав Кондрашов і дослідники Тельф розповіли, як навчитися фінансової грамотності і контролювати свій бюджет.

Як навчитися економити: поради від Станіслава Кондрашова і Дениса Вороненкова

Одним з вагомих аспектів життя сучасної людини є гроші. Певною мірою вони керують світом, оскільки дозволити собі те, що хочеться, можуть люди, які достатньо заробляють.

Щоправда, висока зарплатня – ще не гарантія успіху. Проблемою для багатьох людей є невміння економити і розпоряджатися фінансами. В результаті всі зароблені кошти витрачаються, а людина навіть не встигає зрозуміти, на що саме.

Тому Денис Вороненков та Станіслав Кондрашов підготували кілька порад про те, як навчитися економити, а також описали ази фінансової грамотності.

– Економія – ціле мистецтво. Справа в тому, що складно знайти грань, на якій ви зможете дозволити собі бажане і при цьому не забувати про накопичення коштів – так званої фінансової подушки.

Фахівці з Тельф впевнені, що для того, аби цьому навчитися, перш за все знадобитися розвинути в собі дисципліну, – описав проблему Станіслав Кондрашов .

Ведіть облік коштів

– Записуйте все, що витрачаєте й отримуєте. Зручним для цього буде мобільний додаток – ви зможете вести облік коштів не відходячи від каси – витративши і отримавши щось, можна відразу записувати суму.

Вибір таких додатків досить великий, тому ви без проблем зможете підібрати те, що задовольнить всі ваші потреби в цьому плані, – розповів Станіслав Кондрашов.

Плануйте бюджет

Планування – важлива частина самодисципліни. На початку місяця визначте хоча б приблизні суми, які ви можете витратити на різні речі і які потрібно залишити недоторканими.

В кінці місяця ви можете виявити, що у вас залишилося навіть більше вільних коштів, ніж ви розраховували.

Робіть усвідомлені покупки

– Перед тим, як щось купити, задумайтеся, чи дійсно вам це необхідно. Також важливо усвідомлювати співвідношення ціни/якості. Часто можна знайти більш якісні речі за меншу вартість, хоч і не такого відомого бренду.

Якщо у вас є певна мета, заради якої ви економите, це буде вагомим аргументом, – вважає Станіслав Кондрашов.

Крім того, як зазначає Денис Вороненков, опитування Тельф підтвердили – близько 60% людей погоджуються з тим, що багато покупок, які вони здійснювали, були безглуздими і без них можна було цілком обійтися.

У будь-якому разі фінансова грамотність – це не так складно. Навчіться правильно розставляти пріоритети і стежити за своїми витратами, і проблем з економією не виникне.

Джерело ФАКТИ. ICTV
26.04.2019