Україна і світ

Як минув перший день передвиборчої кампанії: підсумки та очікування

В Україні офіційно стартувала виборча кампанія. З 24 травня партії й претенденти на мажоритарні округи могли зареєструватися для участі у парламентських виборах. Голосувати громадяни будуть вже за два місяці – 21 липня.

Однак, у перший день подачі документів на участь у парламентських виборах жодна з партій не з’явилась у стінах Центральної виборчої комісії. 

Нагадаємо, що вибори відбудуться за старими правилами: закриті списки й прохідний бар’єр для партій залишається 5%. Крім того, за два місяці до виборів депутати не ухвалили закон про публічні закупівлі. Відтак, у ЦВК вже попередили, що не встигають надрукувати бюлетені.

А тим часом, Верховний суд вже отримав дві позовні заяви від депутатів про визнання недійсним указу Володимира Зеленського про розпуск парламенту. Аналогічний позов внесли й 62 депутати до Конституційного Суду. Серед “незгодних” обранці “Народного фронту”, “БПП” та радикали Ляшка. Сподіваються, що вже за місяць КС встановить, що розпуск ради був неконституційним.

Ми вбачаємо пряме і явне порушення Конституції України. А саме: руйнацію тридцятиденного терміну формування коаліції,
– сказав народний депутат від “Народного фронту” Андрій Тетерук.

Враховуючи останні рейтинги, редакція 24 каналу спробувала уявити, як виглядатиме майбутня Верховна Рада.

Як минув перший день передвиборчої кампанії: підсумки та очікування

Передбачити, як поділяться місця на мажоритарці, дуже складно. Але експерти прогнозують депутатам від “Слуги народу” 30 з 198 крісел.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
25.05.2019