Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як контрацептиви та препарати ЗГТ впливають на розвиток пухлин головного мозку – дослідження

Прийом певних контрацептивів і препаратів замісної гормонотерапії може збільшити ризик розвитку внутрішньочерепних менінгіом, пухлин головного мозку. У новому дослідженні, опублікованому в журналі BMJ, вчені розкрили цей взаємозв’язок.

Контрацептиви і замісна гормонотерапія

Зазвичай менінгіоми не є раковими пухлинами, але вони швидко ростуть і становлять загрозу через відсутність симптомів. Це може призвести до інвалідності і навіть смерті.

Проаналізувавши дані понад 108 тис. жінок, серед яких майже 20% перенесли операцію з видалення внутрішньочерепної менінгіоми, науковці встановили, що внутрішньоматкові системи з левоноргестрелом, відомі як гормональні спіралі, не збільшують ризику виникнення пухлин.

Зараз дивляться

Проте жінки, які приймали медрогестон, що застосовується під час менопаузи, мали більше ніж в чотири рази вищий ризик. Крім того, менопаузальна гормональна терапія прогестоном збільшила шанси у 2,7 рази.

Було виявлено, що пухлини частіше пов’язані з трьома відомими прогестагенами — номегестролом, хлормадіноном і ципротерону ацетатом.

Прогестагени схожі на природний гормон прогестерон і зазвичай використовуються як контрацептиви та замісна гормонотерапія під час менопаузи і лікування деяких гінекологічних захворювань.

Без паніки

Хоча результати дослідження вказують на зв’язок між деякими видами прогестагенів і ризиком розвитку пухлин, експерти наголошують, що немає причин для паніки.

Ризик є дуже малим, і навіть у випадку виникнення менінгіоми відмова від препарату здатна зупинити прогресування пухлини.

Подальше дослідження прогестагенів та взаємодії з гормональними та ендокринними рецепторами є важливим напрямком для майбутніх наукових досліджень та перегляду стратегій терапії.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-03-29 17:13:26