Новини Чернігова

Як готують індивідуальні ліки для хіміотерапії в Україні

Як готують індивідуальні ліки для хіміотерапії в Україні

Імідж*

Хіміотерапія злоякісних пухлин – це метод лікування раку за допомогою високотехнологічних токсичних речовин, які вражають клітини раку в організмі людини.

Хіміотерапія в Україні – один із головних методів боротьби з онкологічними захворюваннями, що застосовують лікарні Києва, Чернігова, Харкова, Львова та інших міст із онкологічними центрами.

Які особливості фармацевтичної дії хіміотерапії

Препарати для хіміотерапії є отруйними речовинами, виступаючи своєрідним агентом в організмі, що руйнує клітини раку. Хіміотерапія надзвичайно токсична для людини та значно погіршує стан здоров’я і самопочуття на досить тривалий час – від двох до двадцяти тижнів відновлення.

"Небезпека для організму людини пояснюється тим, що препарат для хіміотерапії вводиться внутрішньовенно через крапельницю, і медичний персонал має бути дуже уважним під час приготування ліків. Багато з препаратів потребує змішування, розчинення, ретельного добору дози. Результат від неправильно організованої крапельниці може бути вкрай небезпечним – від поганого самопочуття до летального випадку. Тому ми радимо звертатися до досвідчених фармацевтів у наш компаундинг-центр, аби розчини для хіміотерапії були приготовлені індивідуально та безпечно", – розказали спеціалісти https://chemoteka.com.ua/.

Чи варто застосовувати хіміотерапію, коли є інші методи?

 

Як готують індивідуальні ліки для хіміотерапії в Україні

 

Багато ліків для курсу проти пухлин є у списках безкоштовних ліків для державних лікарень та онкоцентрів. Але відомо, що це не означає, що вони там дійсно є в наявності, тож тягар матеріального забезпечення курсу лікування лягає на самих пацієнтів та родичів. Сьогодні один цикл курсу хіміотерапії може коштувати від 1 до 10 тисяч гривень, при цьому слід зауважити, що часто коштовні ліки залишаються після процедури та підлягають утилізації чи на свій ризик зберігаються пацієнтами до наступного разу.

Адже припис лікаря може містити індивідуально розраховані дози препаратів, котрих в упаковці медикаменту більше, ніж треба, а купити доведеться всю упаковку. Виходить, що реальна ціна становитиме ще більше, з урахуванням втрати частини препаратів.

Тож у пацієнтів закономірно виникає питання, чи завжди хіміотерапія є обов’язковою, адже можна обрати інші методи, в тому числі радіологічне опромінення або, як практикують у чернігівському онкоцентрі, кріодеструкцію пухлини. Фахівці радять пацієнтам дослухатися порад лікаря, або принаймні взяти другу думку для оцінки ситуації, якщо на це є час і можливості.

"За необхідністю призначення хіміопрепаратів лікування цим методом може бути кваліфіковано як облігатне (обов’язкове), рекомендоване та опціональне (необов’язкове). Категорію визначає лікар, згідно зі станом здоров’я пацієнта. Покращити якість курсу для хворого допомагає лабораторне приготування доз для хіміотерапії за індивідуальним приписом, що вже практикується в Україні", – пояснили спеціалісти.

 

Отож варто дізнатися альтернативи не тільки для самої хіміотерапії, а й для способів її проведення, власне, про більш точне та якісне приготування (доставку від виробника, змішування, зберігання та надання пацієнту) ліків з хіміопрепаратів у лабораторії, щоб збільшити шанси на позитивну реакцію організму.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
22.05.2019