Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як допомагають бізнесу на карантині за кордоном та в Україні

Один із столичних ринків. Напередодні вікенду продавці одягу замість товару розкладають карти, і підраховують збитки. Адже на вихідні, найбільш прибуткові дні – вони закриються, бо в країні карантин.

Торговцям ніхто не пояснив, чому продуктові ятки по-сусідству у вихідні працюють, а вони ні.

Ще минулого тижня уряд разом із запровадженням карантину анонсував допомогу підприємцям. Про це заявив і президент.

Оренда і податки – це те, що зараз найбільше турбує малий та середній бізнес.

Олеся Остафієва – одна з тих, хто під час весняного локдауну скористалася допомогою держави.

На яку компенсацію бізнес-вумен може розраховувати зараз? Аби це з’ясувати, вирушаємо з нею до районного центру зайнятості. Саме тут навесні і влітку збиралися великі черги підприємців. Нині під будівлею нікого.

За дверима нам пояснюють, як будуть допомагати підприємцям. Точніше, робітникам, яких вони найняли.

Компенсують не більше мінімальної зарплати, але це виплати, якби локдаун тривав повний місяць. Окремо під карантин вихідного дня чиновники поки нічого не вигадали. Тому озвучені суми по факту вийдуть в рази меншими.

Люди десь по тисячі гривень отримають, ми 2700 як бізнес.

До того ж, претендувати на таку допомогу зможуть не всі. Кінотеатри з їх працівниками, приміром, під цю програму вже не підпадають, хоча і персонал офіційно працевлаштований. Але бізнес вважається не дрібним, а великим.

Тим, хто має проблеми з оплатою оренди, можуть зарадити в Торгово-промисловій палаті, карантин можуть визнати форс-мажором. І видадуть сертифікат, який відтерміновує час договірних зобов’язань. Та на практиці цей сертифікат може бути дієвим хіба що в суді. Плюс послуга не безкоштовна.

Німеччина малому бізнесу компенсує 75% від потенційної виручки. Румунія влаштовує підприємцям податкові канікули і бере на себе  дві третини зарплати працівників. Угорщина покриває готелям 80% втрат, аби тільки ті зберегли робочі місця. Працівникам же ресторанів виплачується 50% зарплати.

Польща. Тут зараз повний локдаун, і поки карантин триває, бізнесу вже запропонували субсидії і доплати для зарплат співробітникам.

Звільнення від сплати податків

У Кривому Розі міська рада ухвалила рішення про запровадження податкових канікул для підприємців малого та середнього бізнесу з 1 до 30 листопада.

Так, для бізнесменів податок на нерухомість, землю та єдиний податок для ФОП I та II груп складе 0%. Також на місяць припинені перевірки Інспекції праці.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-23 15:21:42