Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як доглядати за кактусом – правила та важливі поради

Вважається, що кактуси мають сильну енергетику. Езотерики радять поставити вазони з ними біля входу в оселю, оскільки вірять, що ті здатні відштовхнути негатив, допоможуть позбутися стресу і заспокоять у разі сварок. Як доглядати за кактусом в домашніх умовах, де краще тримати вазон, скільки йому потрібно світла, як часто поливати та що робити, якщо кактус починає “вмирати” – все про догляд за квіткою у горщику розповів наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Особливості кактуса та кому він підійде

Кактуси ростуть у сухих та пустельних регіонах, де інші рослини не змогли б вижити. Вони мають унікальну структуру, зокрема, м’ясисті стебла, які допомагають їм поглинати й утримувати воду.

– З-поміж інших рослин кактуси вирізняються здатністю виживати в екстремальних умовах, де інші рослини можуть мати серйозні проблеми. Цей вазон спроможний зберігати великі об’єми води у своїх спеціальних тканинах, що дозволяє їм зберегти власне існування у тривалу посуху, – каже експерт.

Зараз дивляться

Тож більшість видів кактусів підійдуть людям, які не готові приділяти багато уваги рослинам, однак хочуть озеленити своє приміщення.

Де краще тримати кактус

Для кактусів підійдуть добре освітлені місця, тому ставьте їх на східні та південні підвіконня. Влітку можна розмістити їх на балконі.

– У природних умовах кактуси ростуть під палючими прямими сонячними променями. Тож і вдома вони вимагають яскравого освітлення. Для розташування рослини найкраще підійдуть південні підвіконня, – радить експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Взимку треба стежити за тим, щоб за інтенсивного опалення біля рослини не пересихало повітря. Загалом це період спокою для кактусів, тож вони навіть можуть перебувати у тіні.

За фен-шуєм, кактуси також краще тримати на південно-східному підвіконні. Саме там розміщений сектор багатства.

Скільки разів на тиждень поливати кактус

У спеку сукуленти поливають декілька разів на тиждень. Якщо ж у кімнаті досить прохолодно навіть у літні дні, то зволожувати ґрунт потрібно кожні 7-9 днів.

У зимовий час кількість поливу значно скорочують. У разі ж підвищеної вологості повітря у приміщенні, зволоження рослини призупиняють до весни.

– Кактуси не люблять переливу. В зимовий період, коли рослини перебувають у стані спокою, достатньо поливати раз на тиждень. Влітку вони потребують більш рясного та частого зволоження. Завжди перед наступним поливом дозвольте підсохнути верхньому шару ґрунту, – радить експерт із захисту рослин.

Що робити, якщо кактус починає “вмирати”?

Кактуси гниють за різних причин. Часто їх вражає павутинний кліщ, різноманітні гнилі, вірусні інфекції, стебло покривається коричневими плямами. Зазвичай рослина гниє через надмірну вологу ґрунту, а в деяких випадках – це грибкові інфекції.

– Ознаки вмирання у кактуса можуть виникнути з багатьох причин. Для початку потрібно ретельно оглянути рослину та проаналізувати умови, в яких вона росте, – каже Олексій Колесник.

У разі виявлення місць загнивання на рослині, необхідно пересадити її у новий горщик із легким ґрунтом і гарною повітропроникністю. Перед цим варто ретельно оглянути коріння та видалити хворе.

Фото: pixabay

Схема пересаджування досить проста – на дно горщика покладіть дренаж у вигляді керамзиту. Це допоможе уникнути загнивання рослини у майбутньому. Далі насипаємо ґрунт і пересаджуємо рослину у нього.

Чи потрібно підживлювати кактус: як часто та чим

Навесні, коли кактуси швидко розвиваються, за сприятливих умов їх можна підгодовувати у середньому один раз на два тижні. Коли вегетаційний період кактуса завершується, підживлення проводяться все рідше й рідше.

– Більшість видів кактусів не потребують регулярного підживлення. Якщо і вносити добрива, то у період активного росту та цвітіння. Обирати для цього варто спеціальні добрива для кактусів та сукулентів, – пояснює експерт із захисту рослин.

Що робити, щоб кактус випустив квіточки

Домогтися цвітіння можна тільки від кактуса, що постійно росте.

– Зазвичай, для цвітіння кактусів достатньо підтримувати оптимальні умови температури, вологості й освітлення, – каже Олексій Колесник.

Для пришвидшення появи квіток можна використовувати спеціальні стимулюючі добрива. Слід врахувати, що деякі види кактусів потребують специфічних умов для цвітіння.

Чи потребує кактус пересадки: час та інструкція

Кактус варто пересаджувати у тих випадках, коли коренева система рослини зайняла весь об’єм горщика або якщо помітні ознаки хвороби чи гниття. Оптимальними строками пересадки є весна або осінь.

Новий горщик повинен бути з дренажними отворами та трошки більшого об’єму, ніж коренева система кактуса.

Кактуси люблять пухкі глинисті ґрунти, бідні на поживні речовини. Найкращим рішенням є приготування саморобної землі на основі суміші покупного готового ґрунту для кактусів і глинистої землі.

І не забудьте про дренаж.

Після того, як у вас буде все необхідне переходьте до пересадки кактуса.

Крок 1. Зніміть верхній шар ґрунту, переверніть кактус. Щоб не поколоти руки, оберніть його верхню частину рушником або складеною газетою і дістаньте з горщика.

Крок 2. Розпушіть коріння і викиньте зайвий ґрунт.

Крок 3. Огляньте коріння, видаліть сухе або хворе.

Крок 4. Покладіть дренаж на дно горщика.

Крок 5. Заповніть горщик купленим ґрунтом, помістіть рослину всередину і присипте землею.

Поливати пересаджений кактус можна не раніше, ніж через тиждень.

Особливості догляду за кактусом взимку та влітку

Як і для більшості рослин, взимку варто зменшити частоту та інтенсивність поливу.

Влітку забезпечте кактусу максимальний рівень освітлення й температуру у діапазоні від 20 до 30°C. Також у спекотні дні можна проводити підживлення, чого зовсім не варто робити в холодну пору року.

До речі, раніше Факти ICTV писали, який догляд необхідний Стефанотису, чи варто пересаджувати вазон, коли та як це робити, а також чим поливати і якої кількості вологи потребує домашня квітка.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-29 13:56:08