Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як дебати Гарріс та Трампа вплинуть на вибори у США та що говорили про Україну

10 вересня (о 04:00 11 вересня за київським часом) пройшли дебати між експрезидентом США Дональдом Трампом та віцепрезиденткою Камалою Гарріс. Як оцінює їх політолог Володимир Фесенко та про що свідчать заяви кандидатів у президенти США у контексті війни в Україні – читайте далі в ексклюзивному матеріалі Фактів ICTV.

Дебати Трампа і Гарріс: хто на них переміг

Ці дебати, на думку політолога Володимира Фесенко, можливо, трохи і несподівано, але виграла Камала Гарріс. І хоча перевага на них є символічною, проте тим не менше дуже значущою.

– Вона наздогнала Трампа. В принципі, головне те, що у неї зараз ініціатива. Оце важливо. Тож сьогоднішній день є переможним для пані Камали. Це визнають, скажімо так, і спостерігачі, і свідчать результати опитування CNN, і навіть відмова Трампа на даний момент від подальших дебатів з Камалою Гарріс, – наголошує експерт.

Але поки що, зауважує Володимир Фесенко, до завершення передвиборчої кампанії ще багато часу, тому розслаблятися кандидатам зарано.

Як дебати можуть вплинути на вибори у США

Політолог каже, що вплив дебатів на подальший перебіг виборів президента є обмеженим. І це зумовлено тим, що до голосування ще багато часу, трохи менше двох місяців.

– Тому що часу забагато, можуть бути різні події, які здатні вплинути на хід виборчої кампанії, – зауважує він.

За словами Володимира Фесенка, Камала Гарріс на цих дебатах виглядала більш підготовленою, сконцентрованою та вмотивованою.

– Я б сказав так – вираз обличчя Камали Гарріс переміг агресію Трампа. І для Камали Гарріс ці дебати були тестом, наскільки вона готова до двобою на такому рівні з Трампом. Виявилось, що вона не просто добре готова, вона дійсно виглядала краще за Трампа, – говорить експерт.

Це, вважає Володимир Фесенко, свідчить про те, що і сама Камала, і її команда краще підготувалася до цих дебатів. Зокрема, наступальна тактика теж дала певну перевагу пані Гарріс.

Про що свідчать заяви Гарріс та Трампа на дебатах

В цілому нічого принципово нового ні від Гарріс, ні від Трампа не прозвучало, оцінює Фесенко.

– І те, що було сказано, у принципі, підтверджує, що є вже чіткі позиції з українського питання, з питання ставлення до війни між РФ та Україною. І, скоріше за все, ця позиція не зміниться ні у Камали Гарріс, ні у Трампа. Камала Гарріс, в принципі, продовжуватиме ту політичну лінію, яку проводив Байден. Це підтримка України, що вона продовжиться. Вона є принциповою, непохитною. І ця позиція підтверджена на дебатах. Ну, а Трамп ініціюватиме мирні переговори. І я б сказав так з Трампом більше ризиків, безумовно, – сказав політолог.

Йдеться саме про ризики невизначеності у політиці Трампа перш за все – якою вона буде.

– Головне питання, на яких умовах будуть ці переговори? От Гарріс спіймала його на тому, що єдиний варіант завершити війну в Україні за 24 години – поступитися Путіну територіями. Я не думаю, що Трамп піде на такий сценарій. Але тим не менше, це слабке місце у виборчій кампанії експрезидента, намагання швидко домовитись і невідомо, на яких умовах, – зауважує він.

Існує також третій ризик – а що буде, якщо Путін не піде на поступки. На думку політолога, Трамп вимагатиме певних дій від обох країн, і від Росії перш за все.

– Як реагуватиме Трамп – погодиться він на умови Путіна чи почне, як багато хто очікує, більше підтримувати Україну, надасть нам більше зброї для того, щоб притиснути кремлівського диктатора, – сказав він.

А щодо Гарріс, зауважує експерт залишаються ті ж самі питання, що і до Байдена. І для України важлива послідовність, принциповість пані Камали у питанні щодо підтримки нашої держави у протистоянні країні-агресору. І цей аспект відчувався у дебатах, що, в принципі є позитивною новиною.

Трамп і Гаріс про завершення війни в Україні

Як зауважує політолог, насправді, обидві сторони визнають, що поразка України у війні проти Росії, не відповідає інтересам США.

– Трамп уникає питання про перемогу України. І це теж недивно. Він прихильник угоди з Путіном, якогось компромісу. Інша річ, чи вдасться його досягнути. Я думаю, що ніхто зараз не має відповіді на це запитання. І багато хто сумнівається навіть серед республіканців, – зауважує Володимир Фесенко.

Він зауважив, що у заявах кандидатів у президенти США по Україні також нічого принципово нового не побачив, що все було більш-менш очікувано.

– У драматургії цих дебатів, як було і у Байдена з Трампом, так зараз і у Камали Гарріс з експрезидентом, очевидно, що тема України є важливою, оминути її не можна. І так чи інакше, обидва кандидати повинні мати позицію щодо проблематики україно-російської війни, – сказав політолог.

Також під час дебатів Трамп висловив цікаву ідею щодо того, як примусити Путіна закінчити війну – обвалити ціни на нафту.

– Цікава ідея, насправді. Інша річ, як він це зробить? І чи вдасться це зробити? І на дебатах, до речі, не було продовження цієї теми. Коли йшлося про війну між Росією та Україною, і про якусь конкретику в цій війні, Трамп намагався уникнути більш-менш конкретної відповіді на проблемні питання, зокрема про перемогу України, – зауважив Фесенко.

Однак, як зауважив політолог, у Гарріс теж не було конкретної відповіді на це запитання, як і у нинішнього президента Джозефа Байдена. Хоча, за словами Фесенка, важливе публічне продовження підтримки України.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

На даний момент цього достатньо, вважає експерт, але все одно питання, яким чином США будуть допомагати Україні виграти цю війну залишається відкритим. Саме тому наш президент анонсував, що Україна надаватиме власну пропозицію, як цього досягнути – і Джо Байдену, і Камалі Гарріс, і Дональду Трампу.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-11 22:14:09