Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Як будуть надаватися послуги після реформування районів

Як будуть надаватися послуги після реформування районів

Розмови та дискусії тривають, але все більше питань щодо реформи районів з’являється у жителів населених пунктів, яких торкнуться зміни. Люди хвилюються з приводу перетворення роками сформованих стандартів і місцевих державних структур, до яких вони зверталися задля вирішення житлових, медичних та побутових питань. Адже наразі вони знають адреси, відповідні відділи, людей, які там працюють і їх телефони. Реформи завжди сприймаються населенням насторожено. А особливо занепокоєні сільські жителі, які з острахом ставляться до всіх нововведень, адже хвилюються чи зможуть вчасно і результативно розв’язувати життєві питання.

Реформа децентралізації триває в Україні з 2014 року. В результаті її реалізації було створено об’єднані територіальні громади (ОТГ). Громади отримали більше фінансових ресурсів, прямі відносини з Державним бюджетом, ширші повноваження та обов’язки.

Першочергово місцева влада обласних центрів України подавала проєкти про розподіл районів до Кабміну відповідно до Методичних рекомендацій щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць районного рівня, який проходив кілька кіл обговорення і був остаточно затверджений депутатами місцевого рівня. В основі документу, який був розроблений Мінрегіоном про розподіл районів міститься стандарт Європейського Союзу.

Відповідно до остаточного варіанту прийнятого Верховною Радою 17 липня цього року Чернігівська область матиме п’ять районів — Корюківський, Ніжинський, Новгород-Сіверський, Прилуцький і Чернігівський райони. Всі новостворені райони були сформовані з огляду зручності транспортного сполучення та географічного розташування. Влада акцентує увагу на тому, що відтепер громадяни мають відчувати себе не мешканцями району, а перш за все мешканцями громади.

Як зміниться життя жителів в умовах нового районування?

– Питання, які раніше люди могли вирішити у районній адміністрації відтепер будуть доступні у громаді, адже громади беруть на себе повноваження рад.

– Виборці голосуватимуть там же, де і раніше у вже звичних приміщеннях своїх сільських рад, шкіл, клубів, бібліотек.

– Соціальні послуги також будуть надаватися у приміщеннях колишніх районних радах, оскільки там будуть розміщені відповідні структурні підрозділи для надання послуг населенню.

– Відповідно до плану дій уряду кожна громада буде мати свій ЦНАП (центр надання адміністративних послуг), співробітники якого зможуть надати послугу, як рівня державного органу так і органу місцевого самоврядування. Від питань у компетенції пенсійного фонду, зміни місця проживання до видачі закордонного паспорта.

– В окремих випадках великі стадіони, юнацько-спортивні школи, районні лікарні та інші великі інфраструктурні об’єкти будуть залишатися підпорядковані районним радам, оскільки громади не зможуть їх фінансово утримувати на цей час.

– Структурні підрозділи пенсійного фонду будуть продовжувати працювати у колишніх районах, оскільки потреби на такі послуги були сформовані територіально з огляду на кількість населення. Співробітники таких підрозділів будуть мати графік виїзду до новостворених ЦНАПІв у громадах для надання послуг. Послуга буде наближена до центру громади.

Завершення адміністративно-територіальної реформи  залишається в пріоритетах Уряду. Реформа триває, але 2020 рік стане ключовим у питанні формування базового рівня місцевого самоврядування та територіального розподілу районів.

з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

06.08.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова