Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як боротися з пилом в будинку

Звідки береться пил і чому з’являється знову і знову? Це волокна нашого одягу і клітини нашої шкіри? Люди з усієї Австралії надсилають свій пил до програми Dustsafe Університету Маккуорі. Замість того, щоб вивантажувати пилосос у відро для сміття, вони упаковують вміст, щоб вчені його проаналізували. В результаті вони знають всі секрети вашої пилу. Всього в цій програмі беруть участь 35 країн.

Домашній пил

Він осідає на всіх поверхнях в природному середовищі, а також всередині будинків і будівель, де ми проводимо близько 90% часу, навіть до пандемії Covid-19.

За деякими оцінками, одна третина забруднюючих мікроелементів у побутовому пилу походить з джерел всередині нашого будинку, а інша частина мігрує ззовні через повітря, одяг, домашніх тварин, взуття тощо.

Ми і наші домашні тварини постійно перетворюємо клітини шкіри і волосся в пил. Пил також складається з комах, що розкладаються, шматочків їжі, пластику і грунту.

Інтуїтивно можна подумати, що мати домашніх тварин, які переносять в будинки різні органічні забруднювачі, включаючи фекалії, це дещо негігієнічно. Однак з’являються нові докази того, що деякий бруд корисний, оскільки може допомогти нашій імунній системі і знизити ризик алергії.

Приготування їжі, відкритий камін і куріння в приміщенні додають в наш будинок дуже дрібний пил, а також небезпечні забруднювачі з поганими наслідками для здоров’я.

Пил містить широкий набір хімічних речовин, в тому числі перерахованих в Стокгольмській конвенції ООН про стійкі органічні забруднювачі, які пов’язані з певними видами раку, вродженими дефектами, дисфункцією імунної та репродуктивної систем, підвищеною сприйнятливістю до хвороб і пошкодженням нервової системи.

Хімічні речовини, що використовуються в пестицидах, у нашому одязі та меблях, також поєднуються з пилом у наших будинках. Токсичні антипірени використовуються в незліченній кількості предметів домашнього вжитку, включаючи дитячі піжами, і можуть перетворюватися в пил.

Пил також містить мікропластик від одягу, упаковки, килимових покриттів і меблів. Він легко вдихаються і проковтується, особливо дітьми, які часто засовують руки в рот.

Пефторірованні хімічні речовини або ПФАС, відомі як хімічні речовини назавжди, використовуються в багатьох домашніх продуктах, включаючи косметику і деякі антипригарні поверхні. Ці хімічні речовини теж є в нашому домашньому пилу.

Пил зовні

Близько двох третин домашнього пилу надходить з вулиці. Садова земля і дорожній пил залишаються на нашому взутті. Частинки вуличного пилу потрапляють на шерсть наших вихованців. Пил вихлопних газів автомобілів також проникає всередину осель.

Надмірне використання дезінфікуючих і антибактеріальних засобів пов’язане зі збільшенням числа генів стійких до антибіотиків, які ми можемо виявити в нашому пилу.

Майже кожен п’ятий австралієць страждає алергічним ринітом (сінною лихоманкою), викликаним пиловими алергенами, такими як пилові кліщі, пилок, шерсть домашніх тварин і частинки шкіри.

Прийміть заходи проти пилу

Домашній пил – це частина нашого життя. Навіть у закритих будинках він все одно буде осідати, просочуючись зі стельових карнизів і горищ через щілини навколо вікон і дверей.

Будь-які частинки бруду, диму, волокон або подрібнених матеріалів, що потрапляють в повітря, в кінцевому підсумку перетворюються в пил.

Але ми можемо спробувати запобігти потраплянню пилу всередину. Наприклад, використовувати дверні килимки або знімати взуття в приміщенні.

Покритих брудом дітей або домашніх тварин можна витерти серветкою прямо біля дверей, робочий одяг слід зняти при вході.

Ми можемо з розумом вибирати, які хімічні речовини впускати в свої будинки. Відмовтеся від непотрібних антибактеріальних засобів. Волога тканина з милом або миючим засобом не менш корисна для очищення поверхні.

Дуже допомагає регулярне чищення пилососом. Пилососи, оснащені фільтром тонкого очищення (наприклад, Нера-фільтром), більш ефективні при видаленні пилу, що викликає алергени.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-27 16:02:04

Магазин Автозапчастин м.Ніжин