Україна і світ

Ядерна зброя та контроль: Берлін пояснив, для чого Європі Росія

Ядерна зброя та контроль: Берлін пояснив, для чого Європі Росія

США, Європа та Російська Федерація повинні спільно розробити новий підхід контролю за озброєнням. Лише спільний контроль над гонкою озброєння є методом впливу на ескалацію напруги в Європі.

Про це повідомив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, пише “Європейська правда”.

Маас відзначив, що з кінця холодної війни ситуація з безпекою у Європі погіршилася. Натомість контроль над поширенням озброєння є ключовим для збереження демократії.

Повинні діяти обов’язкові правила щодо ядерних систем озброєння. Ми повинні обговорити питання ядерної стабільності. США, Європа та Росія повинні працювати над цим спільно,
– заявив він.

Маас закликав напрацювати новий підхід у проведенні контролю за озброєнням для забезпечення стабільності та безпеки в Європі.

“Передусім нам потрібна серйозна дискусія щодо більшої прозорості і контролю над озброєнням. Нам потрібно контролювати гонку озброєння, яка сприяє ескалації напруги у Європі”, – пояснив міністр.

До слова, посол Німеччини в Україні Ернст Райхель розповів, що Німеччина не підтримує можливе введення додаткових санкцій проти РФ через агресію в Керченській протоці, оскільки це може спровокувати ескалацію конфлікту.

Ситуація із ядераною безпекою у Німеччині загострилась через можливий вихід США з Договору про ліквідацію РСМД через порушення Росією умов договору – про це ще у жовтні заявив президент США Дональд Трамп. 4 грудня держсекретар США Майк Помпео заявив, що його країна вийде з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, якщо Росія протягом 60 днів не повернеться до його виконання. Офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова запевнила, що РФ дотримується Договору.

Джерело Телеканал новини «24»
06.12.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: