Україна і світ

Я не хочу війни ні з ким, – Трамп

Так президент США відповів на питання, яи хоче він війни з Іраном

Джерело: 112.ua

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп у понеділок, 16 серпня, запевнив, що не хоче війни з Іраном. Про це повідомляє Голос Америки. 

“Чи хочу я війни? Я не хочу війни ні з ким. Я людина, яка не хоче війни. Ми маємо найсильніше військо у світі. За короткий проміжок часу ми витратили на наших військових понад півтора трильйони доларів. Ніхто навіть не наближається до такого”, – таким чином Трамп відповів на питання журналістки, чи хоче він війни з Іраном.

Перед цим лідер США виразив сумнів у непричетності Ірану до недавніх нападів на об’єкти нафтової промисловості Саудівської Аравії, через які світовий обсяг нафти скоротився на 5%. 

“Пам’ятаєте, як Іран збив безпілотник, навмисне заявивши, що він знаходився у його повітряному просторі, коли насправді він до нього навіть не наближався. Вони наполегливо дотримувалися цієї версії, знаючи, що це величезна брехня. А тепер вони кажуть, що не мають ніякого відношення до атаки в Саудівській Аравії. Подивимося?”, – написав Трамп у Twitter.

Крім цього, в повідомленні йдеться, що в понеділок у США розглянули можливість активізувати обмін розвідувальною інформацією з Саудівською Аравією. Проте на даний момент не уточнюється, наскільки буде розширено розвідувальну співпрацю. 

Нагадуємо, що все розпочалося з 14 вересня. Тоді екстремістська організація “Ансар Аллах” єменського шиїта Абдул-Маліка аль-Хуси (на честь нього їх називають хуситами) здійснила теракт на території Саудівської Аравії. Екстремісти взяли на себе відповідальність в той же день. Десять безпілотників атакували нафтопереробні заводи аравійської фірми Aramco в населених пунктах Абкайку і Хурайси. Небо огорнули густі клуби чорного диму. Через пожежі компанія може втратити 5 млн барелів нафти. Це вже друга атака хуситов на об’єкти нафтової промисловості королівства в цьому році. У травні хусити підірвали нафтопровід “Схід-Захід” на території Саудівської Аравії, використовуючи безпілотники. Це не рахуючи систематичних ракетних обстрілів з території Ємену аравійських населених пунктів, в тому числі передмість столиці Ер-Ріяда. Теракт виходить за рамки протистояння хуситів із Саудівською Аравією у збройному конфлікті на території Ємену і відповідає інтересам Ірану. Про що вже заявили в США.

Новини за темою: Дональд Трамп пригрозив Європі відпустити понад 800 захоплених у Сирії бойовиків “Ісламської держави”

 

 

 

 

 

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close