Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Хвороба Альцгеймера: вчені виявили незвичну знахідку у мозку пацієнтів

Дослідники виявили зразки незвичайного виду міді і заліза в мозку пацієнтів з хворобою Альцгеймера. У своїй статті, опублікованій в журналі Science Advances, група описує і те, що це може дати для вивчення і лікування хвороби.

Хвороба Альцгеймера – прогресуюче захворювання головного мозку. Клітини мозку виснажуються, його функції порушуються. Ліків від цього захворювання немає.

Вчені пишуть, що знахідка їх здивувала – невелика кількість певного виду міді і заліза виявилася в зразках амілоїдних бляшок, взятих у двох пацієнтів з хворобою Альцгеймера.

Мідь і залізо містяться в організмі здорових людей, в тому числі в головному мозку. Організм використовує їх для самих різних цілей. Крім того, вони обидва можуть існувати в організмі в різному ступені окислення в залежності від сполуки, в якому вони знаходяться. Організм також регулює такі метали, тому що вони можуть приймати шкідливі форми, яких бути не повинно.

Але в рамках цього нового дослідження виявилися саме шкідливі елементарні форми металів в амілоїдних бляшці, одній з ознак хвороби Альцгеймера.

Наночастки міді і заліза не окислилися в досліджуваних зразках. Це перший випадок виявлення таких наночастинок в тканинах людини. Дослідники припускають, що знайдені ними метали можуть пояснити, як хвороба Альцгеймера шкодить клітинам.

Дослідники хочуть з’ясувати, чи є метали в такому вигляді при чумі, у інших пацієнтів з хворобою Альцгеймера або присутні у пацієнтів, які не страждають на хворобу Альцгеймера, але мають інші дегенеративні порушення мозку.

Вперше за останні 20 років американським фармакологам вдалося отримати препарат, що істотно сповільнює ослаблення когнітивних здібностей у пацієнтів молодше 80 років з початковою стадією хвороби Альцгеймера.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-11 14:59:26