Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Хто має прибирати бурульки

Хто має прибирати бурульки

Нинішня зима порадувала нас сильними морозами та снігом, але зараз нічний холод чередується з денною відлигою. Такі температурні перепади створюють найсприятливіші умови для утворення льодяних бурульок.

Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків. За правилами техніки безпеки такі ділянки повинні бути захищені та огороджені спеціальною стрічкою, але, на жаль, це робиться тільки в поодиноких випадках. Обійти стороною небезпечні ділянки часто буває дуже складно.

Виникає питання, а хто ж повинен слідкувати, щоб небезпечні бурульки не створювали загрози для оточуючих та яка відповідальність за недотримання елементарних умов безпеки.

Відповідно до Правил благоустрою всі підприємці, власники магазинів, офісів та інших установ зобов’язані прибирати дахи від бурульок, а прилеглу до установ територію – від снігу та льоду. Дахи житлових багатоквартирних будинків від бурульок звільняють організації, що обслуговують житловий фонд – ОСББ, ОЖБК, ЖЕКи тощо.

У випадку відсутності реакції на попередження складається протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і накладається штраф: на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Для того, щоб не потрапити в біду та уникнути травмування, потрібно дотримуватися основних правил безпеки, а саме:

  • проходячи повз будинок або біля високих дерев, необхідно переконатися у відсутності загрози падіння льодових наростів;
  • не ходити під дахом будівель, а також під балконами;
  • не слід заходити за межі встановлених огорож;
  • якщо ви самостійно збиваєте навислі бурульки з вікон верхніх поверхів – стережіться падіння з висоти.

Від крижаної загрози страждають не тільки люди, але і транспортні засоби. Тому власникам машин слід пам’ятати, що паркувати свій автомобіль потрібно тільки в безпечних місцях, подалі від фасадів будинків та дерев.

Батькам потрібно розповісти дітям про небезпеку травмування від падіння бурульок.

Крім того, мешканцям багатоквартирних будинків необхідно звернути увагу на свої лоджії і балкони, де лежить сніг і лід, які можуть створювати небезпеку падіння і травмування громадян.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

03.02.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова