Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Хто має право отримати карантинну допомогу у 8 тис. грн (СПИСОК)

Кабінет міністрів України оприлюднив постанову №329, що визначає види діяльності, за якими фізичні-особи підприємці та наймані працівники у червоних зонах карантину мають право на отримання державної допомоги у сумі 8 тис. грн.

Гривня

Перелік сфер діяльності є досить довгим, і стосується підприємств чи компаній, що були змушені призупинити роботу через карантин.

Це роздрібна торгівля, заклади культури, спорту та громадського харчування.

Йдеться про найманих працівників та ФОП у таких галузях:

  • роздрібна торгівля запчастинами, комп’ютерами та оргтехнікою, електронікою та побутовою технікою, одягом та взуттям, будівельними матеріалами, килимами, меблями, книгами, іграшками, спортивним інвентарем, рослинами, годинниками, ювелірними виробами у спеціалізованих магазинах. Сюди ж належить і роздрібна торгівля на ринках та з лотків;
  • діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування, постачання готових страв для подій;
  • діяльність театрів, кінотеатрів, музеїв, організація концертів, конгресів і торговельних виставок, робота бібліотек та архівів, тематичних парків та атракціонів, організація відпочинку та розваг;
  • робота спортивних закладів, фітнес-центрів;
  • діяльність із забезпечення фізичного комфорту, прання та хімічне чищення текстильних і хутряних виробів.

Щоб отримати державну допомогу, як і у грудні 2020 року, підприємці та наймані працівники мають зареєструватися і подати заявку на порталі чи через додаток Дія.

30 березня Верховна Рада ухвалила законопроект №5300, що передбачає  застрахованим найманим працівникам та ФОПам, які постраждали внаслідок запровадження додаткових карантинних обмежень. 9 квітня закон набув чинності.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-11 14:27:29