Місто і регіон

Хто має право на пільги при оплаті комунальних послуг від КП “ВУКГ” – ПравдаТУТ Ніжин

Досить часто до абонентського відділу підприємства звертаються мешканці міста, які запитують, хто саме і за яких умов має право на пільги при оплаті послуги зі збору, вивезення та захоронення  твердих побутових відходів (ТПВ). Про всі аспекти цього важливого питання поговоримо з провідним менеджером абонентського відділу по роботі з населенням по вивозу ТПВ Верясєвою Нелею Володимирівною.

– Неля Володимирівна, вивезення сміття, безумовно, важлива послуга зі сторони комунального підприємства «ВУКГ» для всіх мешканців міста без виключення. Як саме все починалось?

– Система оплати за побутові відходи в Україні була сформована ще майже 20 років тому. Всі пересічні громадяни та підприємства, установи, організації сплачують кошти за вивіз твердих побутових відходів (сміття), які входять до тарифу на житлово-комунальні послуги згідно Закону України “Про житлово-комунальні послуги”. Постановою Кабінету Міністрів від 26 липня 2006 року №1010 сформовано порядок формування тарифів. Цією постановою до послуг із вивезення побутових відходів відносяться всі операції поводження з ТПВ — збирання,  зберігання,  перевезення,  сортування, утилізація, знешкодження та захоронення.

У Ніжині, до вступу у дію Публічного договору, мешканці не оплачували за вивіз ТПВ, а самостійно «утилізовували» своє сміття шляхом вивезення його за місто та викидання у лісах, на полях, лісосмугах та просто на узбіччях доріг. Створювались стихійні сміттєзвалища, які ніхто не прибирав і вони тільки збільшувались у розмірах. Інші мешканці спалювали сміття прямо у себе на подвір’ї отруюючи повітря як собі, так і оточуючим при цьому забруднюючи екологію всього міста.

– Чим допоміг Публічний договір?

– З введенням у дію Публічного договору система збору сміття істотно змінилась та набула цивілізованого вигляду. Ще до вступу в дію Договору по місту було розпочато процес монтування спеціальних майданчиків для збору сміття, на яких встановлюються декілька спеціальних сміттєзбиральних контейнери, куди кожен мешканець може викидати ТПВ. Поруч з майданчиком встановлюються ємності для відходів вторинної сировини, куди потрібно викидати відходи з 4 категорій – папір, скло, пластик та метал. Налагоджена логістика зі збору та вивозу сміття спецмашинами підприємства. Відкрито окремий цех з сортування сміття для відбору вторинної сировини, також сміття сортується на кожному сміттєприймальному пункті міста. Захоронення сміття виконується на міському полігоні. Мешканці, зі свого боку, тепер можуть викидати сміття до контейнерів і оплачувати за сервіс з вивезення сміття згідно квитанцій, які розносять працівники Укрпошти.

– Скажіть, будь ласка, яким чином оплачуються послуги за вивіз побутових відходів: за кількістю зареєстрованих у квартирі чи в приватному будинку мешканців чи за кількістю проживаючих у ньому? Чи проводиться оплата за дітей?

Нарахування оплати за надані послуги з вивезення ТПВ здійснюється за тарифом, затвердженим міською радою, та нормами надання послуг з вивезення побутових відходів, які розраховуються в багатоповерхових житлових будинках та приватних з розрахунку на одну людину в кубічних метрах. Очевидно, що нарахування здійснюється на всіх зареєстрованих мешканців. При нормативному нарахуванні береться середній розрахунок, тому об’єм ТПВ не може диференціюватися в залежності від віку споживача.

– Досить часто мешканці стикаються з проблемою, коли рахунок на оплату за вивіз сміття приходить на одну кількість проживаючих, а по факту – кількість інша. Що Ви, можете порадити для вирішення таких проблем в даному випадку?

– Так, Ви, цілком праві! Таких випадків багато. Нажаль, багато людей не володіють необхідною інформацією стосовно змін по особовому рахунку. В зв’язку з Законом про персональні дані: при  зміні  власника   будинку  (квартири), або  кількості зареєстрованих осіб, потрібно, просто, надати відповідні документи до абонентського відділу КП «ВУКГ», а саме : довідку про склад сім’ї , заяву і т.д. Більш детальну інформацію можна отримати за тел. 068-272-62-32 або  тел. 7-45-28.

– З метою зменшення оплати за послуги з вивезення та захоронення ТПВ, як і на інші комунальні послуги, деякі мешканці отримують субсидію. Яким чином здійснюється оформлення фінансової підтримки від держави на оплату послуг від КП «ВУКГ»?             

–  Якщо субсидія  оформлюється на наші послуги вперше, потрібно звернуться в Управління праці та соціального захисту і подати заяву. В заяві потрібно вказати нашу організацію та свій особовий рахунок (рахунок зазначений в квитанції на оплату).

Також хочу звернути увагу, що з 01.05.2018 року набрало чинності Положення про субсидії, де відповідно п. 22  цього Положення –  надання призначеної житлової субсидії раніше припиняється якщо громадянин має заборгованість обов’язкової частини платежу. Тому, прохання до мешканців міста – сплачувати вчасно, щоб не виникало подібних неприємних ситуацій.

– Крім отриманих субсидій, які ще пільги має населення на сплату послуг з вивезення та захоронення ТПВ?

– Згідно чинного законодавства України пільги на сплату послуг КП «ВУКГ» мають такі категорії населення:

  • Діти війни – 25%.
  • Інваліди війни – 100%.
  • Учасники бойових дій – 75%.
  • Учасники війни – 50%.
  • Ветерани військової служби – 50%.
  • Ветерани цивільного захисту, пожежної охорони та органів внутрішніх справ – 50%.
  • Постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 50%.
  • Вдови (вдівці) ветеранів цивільного захисту, пожежної охорони та органів внутрішніх справ – 50%.

Безперечно, перераховано не всі категорії, але я думаю, що пільговики чудово знають розмір своїх знижок на оплату комунальних послуг.

Також хочу проінформувати мешканців, які мають пільги, що для оформлення пільги на наші послуги (якщо вперше) необхідно звернутись в абонентський відділ комунального підприємства «ВУКГ» та надати наступні документи (ксерокопії): паспорт, ідентифікаційний код, посвідчення пільговика, довідку про склад сім’ї.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Автор: газета “Вісті”


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua

Close