Місто і регіон

Хто має право на безоплатний тест на COVID-19?


Чернігівська область досить довго трималась та мала невелику захворюваність на COVID-19, але з кожним днем ситуація змінюється і є загроза посилення карантину. Повідомляє Чернігівський громадський комітет захисту прав людини. Сприяє збільшенню статистики й можливість проходження тестування в приватних лікарнях, а не тільки державних закладах.

Оскільки збільшується кількість зверненнь про можливість тестування, надаємо роз’яснення з цього приводу.

В Україні не передбачене масове безоплатне тестування на COVID-19, тому державним коштом тест роблять лише певним категоріям людей та у визначених випадках.

Хто має право на безоплатний тест:

☑️ особи, які звертаються по медичну допомогу і мають симптоми коронавірусної хвороби;
☑️ особи, які контактували з хворими на COVID-19;
☑️ медики та інші працівники закладів, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19, проходять тестування регулярно, незалежно від того чи контактували з хворими;
☑️ працівники Національної гвардії та Національної поліції також підлягають регулярному тестуванню.

Особи з симптомами COVID-19, які не потребують госпіталізації, можуть пройти тестування амбулаторно – у них беруть зразки біоматеріалу в центрах тестування та відправляють на аналіз.

Крім того, усіх пацієнтів, які лягають у лікарню на операцію чи планову госпіталізацію, повинні тестувати методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Це відбувається або безпосередньо в медичному закладі, або через направлення мобільної бригади до пацієнта. Госпіталізують лише тих, хто має негативний результат тесту.

Але на практиці буває так, що особи з числа контакних, проходять тестування в приватних клініках задля отримання швидкого результату та йдуть добровільно на самоізоляцію…

Чернігівщина, COVID-19, тестування

Джерело: mynizhyn.com

Теги
Close