Місто і регіон

Храм Іоанна Богослова урочисто передали релігійній громаді – ПравдаТУТ Ніжин

Опівдні провели урочисту передачу храму Іоанна Богослова релігійній громаді. Рішення про це ухвалила Чернігівська обласна рада. 21 квітня о 10. 00 на першому поверсі церкви звершать Божественну літургію – вперше за 93 роки.

В урочистостях сьогодні взяли участь керівництво Чернігівської ОДА та Ніжина. Подячний молебень відслужив Високопреосвященніший архієпископ Євстратій (Зоря) разом із настоятелем храму Всіх Святих Сергієм Чечиним та священиками Чернігівської єпархії.

“Ми, українці, є нащадками тієї духовності, яка проходила через наші жили, через нашу кров,” – говорила заступник голови ЧОДА Наталія Романова. “Я мрію, щоб ще одну церкву вивільнили з-під архіву в Ніжині, щоб вона надихала всіх нас”,  – сказала вона.

Олександр Харченко, голова Чернігівського земляцтва, пригадав, як його мама водила його маленьким за руку повз храму Іоанна Богослова й дивувалась, як могли таку православну перлину віддати не для церковної справи.

Міський голова Ніжина Анатолій Лінник відмітив, що сьогоднішній день є справжнім святом для ніжинців.

“1959 рік. Ми, студенти, гуляли по Гоголівській, і тоді з купола скидали дзвін. По цей день у мене в вухах стоїть той гул. Той дзвін ридав. Я радий, що дожив до того часу, коли можна до цього храму ввійти з центрального входу”, – поділився український поет Леонід Горлач.

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря говорив про таку ж подію з передачею храму в Козельці.” Це, дійсно, радісна подія. І тільки ті, хто брав участь у відновленні історичної справедливості, знають, який складний шлях ми пройшли до цього часу. Така ситуація і в Прилуках, і в Чернігові, і в інших містах. Це нам настанова для майбутнього. З Божою поміччю ми пройшли свій шлях”, – зазначив священнослужитель.

“Я абсолютно впевнений, що цей шлях продовжиться з Божої волі. Правда перемагає, Божа справа перемагає, справедливість відновлюється”, – додав він .

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua

Close