Місто і регіон

Храм Іоанна Богослова сьогодні урочисто передали громаді (фото) – ПравдаТУТ Ніжин


На подвір’ї церкви Іоанна Богослова сьогодні гамірно, людно, тісно та радісно. Та й не дивина! Цього дня, 18 квітня, для нашого міста та вірян всієї країни свято – величний храм, одну з перлин православ’я, нарешті повернули релігійній громаді. Уже й відправили першу службу Божу. До цього востаннє в стінах храму молитва лунала понад 90 років тому.

На урочисту подію прийшли небайдужі ніжинці, віруючі, духовенство міста та області, очільники Ніжина й Чернігівщини, депутати міської, обласної та Верховної Ради.

Зі словами вітання та побажаннями до ніжинців звертались заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова, голова обласної ради Ігор Вдовенко, міський голова Ніжина Анатолій Лінник, депутат Верховної Ради Олександр Кодола,  голова Ніжинського відділення земляцтва Олександр Харченко, український поет Леонід Горлач, керуючий Чернігівською єпархією УПЦ (ПЦУ) архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

Поважних гостей біля входу в церкву зустрічали з короваєм. А невеличке приміщення зимового храму з невисокою стелею гостинно вітало свої нових прихожан.

Настоятель відродженого храму Іоанна Богослова, отець Олег розповів журналістам нашого видання “Правда ТУТ. Ніжин”, що він дуже задоволений передачею храму громаді Ніжина. “Сподіваємось, що передача церкви буде повноцінною, бо, окрім самої будівлі храму, є ще територія навколо нього, будинок священика. Я тримаю на контролі це питання”, – поділився священнослужитель.

“У мене – неймовірні відчуття. Ви знаєте, коли дуже довго чекаєш на якесь свято, а воно само собою стається, коли цього не очікуєш, то свято тоді і в кожного в душі. Люди приходять у храм, ставлять свічки, запалюють їх, підходять до святих ікон, які ми вчора вішали до півдесятої вечора. Образи нам дарували і самі прихожани, і батюшки. І все це дарує світле почуття. Ця відповідальність за собор Іоанна Богослова, як я його називаю, -дуже велика. Ця церква розташована на початку вулиці Гоголя, першою зустрічає людей на цій вулиці, і я прошу Бога дати мені сили дотриматись такої великої відповідальності”, – сказав о. Олег.

“Я маю надію, що все буде гаразд, нам стільки часу знадобилось для передачі цієї церкви віруючим християнам. І чим більше храмів Божих, тим більше люди будуть повертатись до духовності. Релігійна громада Ніжина дуже рада такому поповненню, це свято для всіх нас сьогодні. Храм повертається до життя – це дуже важливо”, –  повідав благочинний Ніжинського округу УПЦ КП, настоятель Собору Всіх Святих, проієрей Сергій Чечин.

“Після того, як буде підписаний охоронний договір та буде виготовлена проектно-кошторисна документація з реконструкції пам’ятки архітектури національного значення, будемо думати, як ремонтувати храм. У бюджеті міста цього року на такі потреби коштів не закладено. Наступного року будемо шукати можливість, обговорювати, бо це питання всієї громади. Релігійна громада, яка ініціювала та прагнула отримати цей храм, запевнила, що знайде можливість залучити меценатів та спонсорів на відновлення святині. Але це тільки після того, як підпишемо охоронний договір – не раніше. Головне, що тут відновляться богослужіння. Тепер і архів у нас є, і церква”, – розповів міський голова Анатолій Лінник.

Він також зауважив, що храм Іоанна Богослова є унікальною перлиною Лівобережжя. Тому відновлення богослужінь у церкві, окрім духовного поповнення для міста, може принести поповнення й фінансове, бо цей унікальний храм своєю історією дуже привабливий для туристів.

Тим, хто випустив із голови цю визначну подію, пропонуємо переглянути неймовірні фото нашого фотохудожника Ігоря Волосянкіна.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групиДжерело: nizhyn.pravdatut.ua

Close