Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Ховався від ока декомунізаторів: в Україні повалили останній пам’ятник Леніну

В Одеській області знесли останній пам’ятник Володимиру Леніну. Монумент знаходився у селі Старі Трояни Ізмаїльського району.

Ленінопад

За інформацією Радіо Свобода, після виходу їхнього сюжету про пам’ятники Леніну на Одещині активісти руху Декомунізація. Україна звернулися до обласної державної адміністрації із вимогою прибрати монумент. “Вождя” планували офіційно демонтувати до кінця січня.

Але, як повідомив на сторінці у Facebook активіст Сергій Стерненко, невідомі його знесли вночі.

— А поки ми спали, якісь невідомі добродії знесли останній в Україні (за винятком окупованих територій та музеїв/заводів) пам’ятник червоному окупанту Леніну. Він ховався від пильного ока декомунізаторів аж у селі Старі Трояни Ізмаїльського району на Одещині. Але ніщо не зупинить декомунізацію, час якої настав, – написав Стерненко.

Також він додав, що у селі Холмське Арцизького району Одеської області було виявлено погруддя комуністичного ідеолога Карла Маркса. Його поки не демонтували, але пошкодили.

— З’ясувалось, що місцеві мешканці після набрання сили закону про декомунізацію почали називати Маркса болгарським поетом Христом Ботєвим. І від такої нечуваної брехні у нього відпав ніс, – додав активіст.

Фото: Сергій Стерненко

В Україні діє закон Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки.

Цей закон забороняє виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного режиму. Порушення закону карається обмеженням волі терміном до п’яти років або позбавленням волі на такий же строк.

Перший пам’ятник Леніну в Україні повалили 8 грудня 2013 року на Бессарабській площі у Києві.

Джерело: Сергій Стерненко, Радіо Свобода

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-01-27 11:41:26