Україна і світ

Вживання солі може призвести до низки небезпечних хвороб

Вживання солі може призвести до низки небезпечних хвороб

Науковці давно твердять, що людині потрібно стежити за споживанням солі, оскільки високий вміст в раціоні може призвести до серцево-судинних хвороб.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Neuroscience.

Однак крім ризику високого кров’яного тиску, вчені виявили ще один фактор, що відноситься до солі і прямо вказує на зв’язок кишківника з мозком.

Вживання солі може призвести до низки небезпечних хвороб

Вчені намагалися пояснити, як вживання цього продукту може призвести до аутоімунних захворювань.

У дослідженні мишей посадили на дієту з великою кількістю солі. У них виявили порушення когнітивних здібностей і ознаки порушення кровообігу.

Такі порушення зафіксували навіть при відсутності високого кров’яного тиску. Це означає, що навіть якщо гризунам вдасться впоратися з гіпертонією, яка виникає через дієти з високим вмістом натрію, підвищений ризик розвитку інсульту і старечого недоумства (деменції) може зберігатися.

via GIPHY

Висновок вчених: вживання солі призводить до інсульту та деменції.

 

Деменція – що це?

Це важке захворювання, що характеризується розладами інтелекту і поведінки, які можуть привести до втрати елементарних навичок, що стосуються всіх сфер життєдіяльності.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.

Джерело Телеканал новини «24»
07.12.2018