Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

«Вивозьте речі»: після 115-річного ювілею обласна влада викидає чернігівську «Просвіту» на вулицю

«Вивозьте речі»: після 115-річного ювілею обласна влада викидає чернігівську «Просвіту» на вулицю

4 грудня обласній «Просвіті» та ще десятку організацій, які базувалися у її будівлі по Хлібопекарській, 10 обласні чиновники сповістили: час вивозити речі.

Про це головний просвітянин Чернігівщини Олександр Шевченко розповів телефоном кореспонденту Високого Валу.

«Нам зателефонували з управління комунального майна обласної ради і повідомили – «Просвіта» і та інші організації мають вивезти свої речі з будівлі на Хлібопекарській, 10. Ніяких термінів не встановлювали. Оскільки вони перевели приміщення з балансу управління містобудування і архітектури ОДА до КП «Діловий центр» обласної ради, то всі домовленості з владою зникають. Борг «Просвіти» за оренду скасований рішенням сесії. Тому обґрунтувань, чому нам не продовжили її термін, немає ніяких. З розмов у кулуарах зрозумів, що будівлю хочуть віддати під приватну школу, з якою пов'язаний один з депутатів «Нашого краю». Також на приміщення претендує приватна медична клініка, афілійована з представниками ОПЗЖ», – пояснив Олександр Шевченко.

Він додав: наразі просвітяни забирати речі не збираються. Чекають від керівництва області виконання домовленостей, згідно до яких просвітянам мали продовжити оренду.

Подробиці того, про що і з ким домовлялися, на своїй сторінці розкрив почесний голова обласної «Просвіти» Василь Чепурний.

«Як учасник переговорів із першою заступницею обласної ради Ніною Лемеш, підтверджую: домовленості були і тою ж таки Ніною Лемеш вони не дотримуються. Це я поки що кажу м'яко. Обіцянку іншого заступника – Дмитра Блауша чули всі слухачі обласного радіо – виявилась нульовою. Сприяння обіцяла і голова обласної ради Олена Дмитренко, в якої на прийомі були голова та заступник голови "Просвіти" Олександр Шевченко і Валерій Рябченко. Нуль.Зрештою, у голови обласної адміністрації В'ячеслава Чауса були тристоронні переговори за участі начальників управління коммайна Василя Куліди та департаменту інформаційної політики Андрія Подорвана. Домовились. Щоб зірвати домовленості, обласна рада передає приміщення від балансоутримувача – управління архітектури ОДА структурі облради – "Діловому центру". Це тому, який сидить у колишньому готелі "Десна". Таким чином облрада підставляє і голову ОДА…», – впевнений Василь Чепурний.

Нагадаємо, 27 грудня чернігівська «Просвіта» відсвяткувала ювілей – 115-річчя з дня заснування. Чиновники його проігнорували.

Товариство орендує приміщення на Хлібопекарській, 10 незмінно з 1992 року. За цей час представники обласної влади неодноразово відмовляли в продовженні оренди і погрожували виселенням. Потім, під тиском громадськості, відступали.

У жовтні 2020 року термін дії останнього договору сплив, а новий не уклали. Чиновники домоглися від Феміди рішення повернути будівлю. 9 вересня 2021 року у дверях врізали нові замки, ключі від яких передали управлінню містобудування та архітектури ОДА.

Фото – з мережі.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
05.01.2022

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь